Підземний океан усередині Землі – відкриття вчених

Притому, ще в минулому році вчене співтовариство гіпотезу підземного океану вважало неспроможною, оскільки надзвичайно високі температури усередині планети випарювали б всю воду. Але тепер нове відкриття показує, що кругообіг води на планеті влаштований набагато більш складно, і це може вплинути на існування світу в цілому, інформує Ukr.Media наука та техніка.

Перші припущення

Ще на початку весни група російських вчених зробила припущення про існування підземного океану, проте реальні докази з'явилися лише нещодавно. Найімовірніше, підземна водойма виникла на початкових етапах розвитку планети.

Кам'яний океан

В сутності, водою в звичному розумінні слова назвати цю речовину не можна. Вчені виявили брусит — мінерал, що на 79% складається з води. Але й існування в мантії брусита вважалося малоймовірним: потрапивши на глибину з верхніх шарів, він за всіма дослідженнями мав розкладатися на складові частини.

Новий тип

Виявилося, що при розпаді мінерал утворює нову, більш стійку форму. Цей різновид брусита витримує вкрай високу температуру і величезний тиск. Комп'ютерне моделювання показало, що нова форма мінералу повільніше повертає воду з глибин землі до поверхні, утримуючи рівень океану на звичну позначку. Однак, на даний момент вчені просто не розуміють, як саме вода повертається назад — таких схем в звичному нам всесвіті просто не існує.

Розміри океану

Геологи навіть не можуть уявити, який насправді великий підземний океан. За умови, що мантія нашої планети всього на 3% складається з брусита, то океан буде охоплювати всю Землю, а глибина його складе кілька кілометрів. Це абсолютно неймовірне у нинішній науковій парадигмі явище — з таким же подивом, наприклад, вчені зустріли б звістку про реальності теорії порожнистої Землі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *