Чому пофарбоване волосся може пожовтіти, та як цього уникнути

Натуральний пігмент, меланін, становить всього 1% від загального обсягу волосся. Але він дуже стійкий і повністю не видаляється з волосся. При освітленні швидко втрачається синя складова, потім повільно щезає червона, і залишається жовта, інформує Ukr.Media.

Повністю видалити жовтий пігмент неможливо, інакше волосся втрачає цілісність і пошкоджується. Тому для створення білого кольору волосся застосовується хитрість.

Волосся освітлюють до блідо-золотистого кольору і зафарбовують холодно-перламутровим відтінком. Зрештою, ви отримуєте білий колір.

Тому не слід вимагати від перукаря знебарвлення до білого порошку. Це погано позначиться на здоров'ї волосся. Подальше тонування обов'язкове.

При освітленні фарбою білий колір може вийти на русявому і світло-русявому волоссі. Якщо ви шатенка, то, швидше за все, колір буде бежевим. Причина в тому, що барвник слабкіший за порошок.

Чому волосся відразу після фарбування має жовтий колір?

  • Якщо ви знебарвлювали порошком і не тонували.
  • Якщо у вас щільний пігмент і порошок не зміг достатньо освітлити волосся, а тонуючий барвник обрали занадто світлий.
  • Якщо ви до освітлення тривалий час фарбували волосся в темний колір. Особливо, якщо фарба була для домашнього використання. Також повністю не освітлюється хна і басма.
  • Якщо освітлювали фарбою і отримали жовтий, то значить ваше волосся занадто темне для барвника. Потрібно вибрати або більш потужний, або більш темний барвник, щоб він зміг зафарбувати жовтий.

Чому волосся з часом жовтіє?

Найчастіше, це наслідок вимивання кольору. Будь-який барвник на освітленому волоссі тримається гірше, ніж на темному. Тому обов'язково використовуйте засоби по догляду за фарбованим волоссям.

Якщо волосся сильно жовтіє, то проблема і у воді. У районах зі зношеним трубопроводом високий вміст металів та іржі у водах. Іноді підвищений вміст хлору. Всі ці речовини осідають на волоссі і надають йому жовтий, а згодом помаранчевий відтінок. Що робити?

  • Встановити фільтр на воду.
  • Обов'язково регулярно тонуватися. Фарба заповнює волосся і перешкоджає проникненню небажаних речовин.
  • Будь-які плівкоутворюючі процедури. Наприклад, ламінування.
  • Багато дівчат відзначають, що в період відключення гарячої води волосся стає кращим. Холодна вода менш лужна, ніж гаряча водопровідна. Тому для миття волосся краще використовувати нагріту в бойлері холодну воду.

Освітлювати чи не освітлювати самостійно?

Освітлення волосся — складний процес, і довіряти процес дилетанту небезпечно. При подальшому виправленні нерівномірного освітлення сильно погіршується якість волосся. Тому максимум, що можна зробити, не маючи поруч досвідченого стиліста, затонувати.

Як і чим?

Краще проконсультуватися у свого майстра.

Є і більш простий спосіб: шампуні і маски з фіолетовим пігментом.

Як використовувати?

Важливо як слід намочити волосся водою. Вода — хороший провідник для рівномірного розподілу кольору. Шампунь видавлюйте на долоню, злегка спінюйте, тільки потім наносіть на волосся. Час витримки залежить від необхідного ефекту. Довше тримаєте — сильніша нейтралізація. Краще тримати кілька хвилин, але застосовувати частіше. Також потрібен візуальний контроль у мокрому вигляді. Якщо ви помітили, що волосся набуває фіолетовий відтінку, значить наступного разу тримайте менше.

З масками все складніше.

Вони можуть сильно насичувати волосся пігментом, тому не перетримуйте їх. Починайте з короткого часу витримки. При нанесенні маски можна використовувати гребінець, щоб забезпечити рівномірний розподіл.

У догляді за освітленим волоссям важливо дотримуватися помірності. Перенасичення волосся масками може привести до обтяження і несвіжого вигляду волосся. Недостатній догляд призводить до ламкості.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *