Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму “Я, “Побєда” і Берлін”

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму Поділитися

Берлінські клуби, стиль 90-х: художниця з гриму, візажистка Марта Скальська розповіла, як створювалися beauty-образи для фільму "Я, “Побєда” і Берлін".

Instagram

, Makeup Artist Creator (@mart__elle)

В український прокат вийшов фільм Ольги Ряшиної "Я, “Побєда” і Берлін", знятий за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна. Він включає елементи road movie та розповідає про коротку, але епічну подорож головного героя, Кузьми (Іван Бліндар) до Берліну. Фільм в дещо іронічній манері оспівує подвиги заради кохання, пошуки себе, вірність власному шляху та загалом пропагує просту ідею бути добрим до людей навколо, — це неодмінно винагороджується.

Реклама

Instagram

, “, "" ” (2024) (@yapobedaiberlinmovie)

Команду гримерів очолювала відома Марта Скальська (однією з найвідоміших її робіт залишається серіал НВО "Чорнобиль"). Вона розповіла про найцікавіші моменти роботи над образами героїв

Підготовка

Після знайомства зі сценарієм я підготувала презентацію та взяла її на співбесіду з режисером і продюсерами проекту, щоб вони зрозуміли, яке бачення гриму я маю. Їм було важливо, щоб на великому екрані грим був непомітним, — це забезпечувало би достовірність образів. Герої не мали бути нафарбованими, — навпаки, задача була правдиво відтворити образи того часу. Коли ми зрозуміли, що на одній хвилі, я приступила до підготовки референсів.

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму
Один зі слайдів презентації

Референси

Референси я готувала досить довго. Напевно, це була найгрунтовніша робота за все моє життя: почалася пандемія (робота над фільмом велася в 2020 — ред.), часу було достатньо.

Я знайшла багато матеріалів, створила окремі теки з іноді не зовсім очевидними образами. Так, у мене була тека "жителі Львова 90-х", "соціальні працівники 90-х", "митники", "прикордонники", "бандити 90-х"…

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму
Фото з власного архіву Марти Скальської

При роботі над образами українських героїв були певні складнощі. Так, ми застосовувалі всі ці прийоми — бігуді, чубчик-"карлсон", крупні заколки тощо, але диявол в деталях. Так, в 90-ті не існувало складних технік фарбування – омбре, шатуш, балаяж, air touch тощо. Навіть в масових сценах на концерті треба було, щоб актори мали автентичний вигляд.

Велике дослідження я робила щодо клубної культури Берліну 90-х, щоб відтворити, які люди туди ходили, якою була публіка. Я вивчила всі субкультури 90-х, від скінхедів та панків до хіппі, рокерів та рейверів. Плюс ЛГБТ. Я вивчала, хто який вигляд мав, у кого були які аксесуари, хто які носив зачіски. Але головним челенджем було не відтворити їхні яскраві образи, а передати, що всі вони на рейві, спітнілі, що в них розмазався макіяж, потекла туш, що вони мають автентичний трушний вигляд.

Ми з командою робили ірокези для панків, шили різнокольорове волосся, робили дреди тощо.

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму

Про головного героя

Ми були щасливі, коли Івана Бліндара затвердили на роль Кузьми Скрябіна, — вони дійсно дуже схожі. До цього ми з режисером та кастинг директором перебрали велику кількість претендентів на роль. Це чудові актори, але по зовнішності хтось був занадто дорослим, у когось не було таких кучерів.

Звичайно, все це можна було адаптувати за допомогою гриму, але знімальний графік дуже насичений, а якщо його витрачати на те, щоб змінювати акторові зовнішність, то процес стає довготривалим і коштовним.

Instagram

, Ivan Blindar (@ivanblindar)

Все, що нам потрібно було зробити з Іваном, — це стрижка, як у Кузьми. Події фільму відбуваються протягом чотирьох днів, а зйомки фільму тривали три місяці. Грумінг для акторів ми робили кожні декілька днів, голитися акторові доводилося щоранку, тому що Кузьма мав бути без щетини.

Сам Іван каже, що вони з режисеркою домовилися робити збірний образ Кузьми, не намагаючись перетворити фільм на байопік, тому в образі Кузьми десь половина рис, притаманних самому Іванові. "Іноді я отримував на горіхи від Ряшиної — ну я просто люблю дуркувати та маю проблеми з концентрацією уваги".

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму

Про грим та догляд за шкірою героїв

Головний челендж для спеціалістів на такому проекті — це доглядати за шкірою головного актора, тому що обличчя крупно показується на весь екран, а підтримувати шкіру в ідеальному стані протягом трьох місяців, коли людина не висипається, має постійні відрядження та нічні зміни, — це важко. Тому ми купували різні засоби догляду і особливо опікувалися зняттям гриму, щоб наступного дня не було проблем зі шкірою.

Для всіх акторів чоловіків ми не використовували тональні засоби, а тільки базу anti shine на силіконовій основі, щоб пройтись по центральній частині обличчя (лоб, ніс, підборіддя), прибрати зайвий блиск і злегка вирівняти текстуру шкіри. "Щоранку я приїздив мінімум за годину до початку знімань. Якщо починали о 5, за десять до четвертої вже був на майданчику, — згадує Іван Бліндар". Каже, що найбільше часу витрачали на те, щоб тримати під контролем волосся — "воно жило своїм життям".

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму

Арка героя

За ходом фільму з героєм багато чого трапляється. Деколи він мав виглядати спітнілим, деколи — втомленим: він майже не спав, був дорозі, хвилювався, мав пригоди та бійки. Відповідно змінювався його зовнішній вигляд. Те, як змінюється герой з плином подій, називається "арка героя", — підготувати її було моєю задачею.

Ось Кузьма виїжджає зі Львова, — в гарному гуморі, з настроєм, впевнений в собі. Потім він в дорозі декілька днів, потім приїжджає в Берлін. Він не виспався, він потрапляє в клуб, вживає алкоголь, та — випадково — якісь речовини. Додому він повертається тим самим, але трошки іншим. І ось нарешті він виходить до глядачів — на сцену.

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму

Найяскравіший образ

Йохан — наркодилер з берлінського клубу, який купує манекенів з травою у Барда. Він мав реального прототипа — фейсконтрольника зі знаменитого клубу "Бергхайм", який працює, здається, й досі. Він весь в татухах та пірсингу, чоловік "на берлінському стилі".

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму

Актор на цю роль знайшовся, але у нього не було жодного татуювання та пірсингу. Тому найскладніше було зробити "тату" та фейк-пірсинг. У клубі мало бути спекотно, і він має бути спітнілий, бо він в цьому клубі працює і тусується. Тобто зверху на клей та татуювання потрібно було нанести "піт" та масний матеріал. Важливо, щоб це трималося та мало природній вигляд

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму

Важливо було приділити увагу найдрібнішим деталям, адже стрижки, макіяж, пірсинг і татуювання 30 років тому робилися іншими техніками, у них були інші естетика і колір. Ми не прагнули створювати б'юті-образи, нашою метою була максимальна реалістичність. Знімали все влітку, тому було спекотно на вулиці. Цей день був найскладнішим, але все вдалося.

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму

Фінал

На фінальний знімальний день, де знімали концерт Кузьми у Львові, приїхала донька Кузьми. Вся знімальна група прийшла в одязі в стилі 90-х, і їм пропонували зробити відповідний макіяж. На останню сцену всі вийшли у залу, і, якщо уважно придивитися, можна побачити наші щасливі обличчя з чубчиками "Карлсон", з брунатними помадами тощо.

Як створювалися beauty-образи в дусі 90-х для фільму
Марта Скальська — ліворуч

Це було чудове прощання з фільмом. Коли пролунала команда "Стоп, знято!", ми влаштували запальну вечірку з акторами просто на сцені.

Фото: з власного архіву Марти Скальської

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *