Що подивитися та почитати про аутизм: радять експерти

Що подивитися та почитати про аутизм: радять експерти0 Поділитися

Всесвітній день поширення інформації про аутизм відзначає людство 2 квітня. Втім, актуальність інформації про людей з аутизмом не обмежується цією датою. Фонд FutureforUkraine створив сайт, де зібрав основну інформацію про прояви аутизму, про те, як варто спілкуватися з людьми із РАС та поширені міфи про аутизм, що побутують у суспільстві. Для vogue.ua Фонд зібрав підбірку корисної художньої літератури, посібників та фільмів, які допоможуть нейротиповим людям збагнути світ людей в аутичному спектрі.

Серіал “Нетиповий” (Atypical), Netflix

Що подивитися та почитати про аутизм: радять експерти1

Драматичний серіал на 4 сезони про те, як хлопець із РАС нарешті наважується влаштувати своє особисте життя, і це приводить усю його сім’ю на шлях самопізнання.

Книга “Голос Карлі”. Пробиваючись крізь аутизм

Що подивитися та почитати про аутизм: радять експерти2

Книга розповідає історію учасника руху за поінформованість про аутизм Артура Флейшманна та його доньку Карлі, якій діагностували важку форму аутизму та відсутність мовлення. Багато років Артур Флейшманн прожив у зневірі, що донька ніколи не зможе спілкуватися з навколишнім світом, проте шляхом невпинної роботи їм обом вдається це змінити.

Електронний посібник для батьків дітей із РАС “Подорожі без бар’єрів. Соціальна історія”

Що подивитися та почитати про аутизм: радять експерти3

Ілюстрований посібник розповідає історію про хлопчика Михайлика та його найкращого друга — м’яку іграшку Левчика. Книга допоможе підготуватися до першої подорожі літаком. Посібник можна завантажити безплатно на Yakaboo.

Подкаст про аутизм від “Літера А”

Про те, як бути батьками дитини з аутизмом і насолоджуватися таким батьківством, та про прості кроки, які можуть зробити суспільство толерантнішим. Слухати на YouTube.

“Довідник безбар’єрності

Посібник у спілкуванні з різними людьми. Тут ви знайдете відповіді на питання про гендерну рівність, інклюзію, різноманіття нашого оточення, а також дізнаєтесь, як правильно називати людей з ментальними розладами.

Що подивитися та почитати про аутизм: радять експерти4

Онлайн-конференція “Я можу!”

Найбільша в Україні щорічна конференція в галузі роботи з людьми з аутизмом за участі фахівців з поведінкової терапії, логопедії, освітян у сфері інклюзії та громадських діячів. Офлайн захід пройшов 23—24 березня у Львові. Переглянути онлайн-запис конференції можна відправивши запит на інстаграм-сторінці “Я можу!”.

Instagram

, ” !” (@i.can.conference_)

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *