Інтернет-феномен: що таке мікрозрада?

Досі більшості з нас у стосунках не доводилося стикатися з феноменом “мікрозради”. Що це взагалі означає? Як ця тенденція набуває чинності? Чи це просто чергова інтернет-маячня?

Дженніфер Еністон та Девід Швіммер в серіалі 0Дженніфер Еністон та Девід Швіммер в серіалі “Друзі”

Реклама

Що таке мікрозрада?

Psychology Today визначає це явище як “невеликі порушення довіри у стосунках, які не переходять у фізичні стосунки”. Серед прикладів, наведених на сайті, — залишена вдома обручка, коли йдеш кудись без свого партнера, чи таємне спілкування з колишніми в інтернеті. І те, і інше не викликало б у більшості людей захоплення, якби це зробив їхній партнер, проте подібні речі просто пояснити. У ширшому сенсі мікрозрада стосується “поведінки, яка змушує когось сумніватися в емоційній або фізичній прихильності партнера до їхніх стосунків”.

Як мікрозрада стала популярною в інтернеті?

Цей термін привернув увагу суспільства після того, як зірка реаліті-шоу “Справжні домогосподарки з Беверлі-Гіллз” Кайл Річардс вподобала допис в інстаграмі про мікрозраду після її розлучення з чоловіком Маурісіо Уманським.

Instagram

, Sameeksha Dhoundiyal (@sameekshaedits)

Чим мікрозрада відрізняється від зради?

Як не дивно, ці терміни існують на тонкій межі. Стверджується, що мікрозрада стосується актів зради, які не ґрунтуються на фізичній близькості з кимось поза вашими стосунками, але цей термін охоплює чимало різноманітних дій. У дописі, який вподобала Кайл Річардс, інфлюенсерка @sameekshaedits визначає мікрозраду як “таємне надсилання комусь повідомлень”, “видалення повідомлень”, “скарги на свого партнера іншим людям”, “підтримання контакту з колишніми або прихильниками, з якими ви раніше спілкувалися”, “брехня про свої стосунки в інтернеті чи офлайн”, “спроби справити враження на когось, хто не є вашим партнером”, “таємна дружба” та “переслідування когось, кого ви вважаєте привабливим”.

Як варто сприймати мікрозраду?

Категорія “мікрозрада” може бути корисною, якщо вам важко висловити дивне відчуття, яке виникає у вас в результаті дій вашого партнера. Однак, як і з будь-яким терміном, пов’язаним з попкультурною терапією, ви ризикуєте патологізувати те, що відбувається, і настільки, що це перетвориться в нездорову поведінку для вас або ваших стосунків. В будь-якому випадку, завжди краще відкрито поговорити зі своїм партнером (партнерами) про те, що викликає у вас дискомфорт та порушує ваші кордони, аніж хвилюватися про те, що вам розповідають у тіктоку чи інстаграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *