Creative Publishing випустило книгу про майстрів, які продовжують ремесла минулого

У видавництві Creative Publishing (раніше — СP PUBLISHING) вийшла книга “Contemporary Ukrainian Crafts | Традиційні ремесла у сучасному виконанні” —перше видання про сучасний розвиток народних художніх промислів в Україні. До неї увійшли розповіді про ремесла з тисячолітніми традиціями та про талановитих українців, які їх досліджують, інтерпретують і створюють сучасний культурний код. Це видання є літописом сьогодення, фіксуючи історії наших земляків про пошуки свого призначення та улюбленої справи в народних художніх промислах.

10

Реклама

Видання поділене на вісім розділів, які розповідають про оригінальні предмети для дому. До книги увійшли такі традиційні ремесла: кераміка, килимарство й гобелени, домашній текстиль, витинанка, різьблення по дереву, свічкарство, меблі ручної роботи, гутництво, а також є глава про сучасне переосмислення матеріалів.

EMPATH CERAMICS1EMPATH CERAMICS

TRIYTSYA COLLECTIONS2TRIYTSYA COLLECTIONS

“Нова книга є унікальною — в ній вперше зібрані сучасні українські ремісники, які експериментують із техніками та матеріалами, візерунками й орнаментами, створюючи модерні продукти. У цьому виявляється генетична схильність українців до створення краси своїми руками, потяг до ремесел, що передаються від покоління до покоління. Деяких учасників до ремісництва спонукала саме війна — трагічний привід дав їм час присвятити себе улюбленій, а іноді навіть омріяній справі”, — коментує авторка проєкту, видавчиня Creative Publishing Люсія Бондар.

13

14

Розповіді про сучасних майстрів, ремісничі студії й магічний процес створення доповнені аналітичними статтями й історичною довідкою. До роботи над книгою редакція запросила професіоналів у своїх сферах, які все життя досліджують українські традиції або займаються просуванням сучасних брендів на міжнародних майданчиках.

“Україна — держава з давніми традиціями, які яскраво відображені в цьому виданні в роботах майстрів, що несуть регіональний колорит. Нашій нації дуже цінно зберегти народні художні промисли, а також розвивати майстерність і поєднувати звичаї із сучасністю”, — наголошує співавторка проєкту, експертка з креативних індустрій Уляна Хром’як.

15

16

У книзі представлено біля 40 українських брендів і майстрів, серед яких Empath Ceramics, Guculiya, Hatka, Kysen, MAKHNO Studio, Velika Bogaiha, Gushka, Mapico, Gnizdo, Ptashatam, Triytsya Collections, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших представників ремісничої галузі.

Видання створено за підтримки Кредобанку. За словами Єжи Яцека Шугаєва, голови правління банку, “одне з пріоритетних завдань Кредобанку в умовах повномасштабної війни — бути опорою для українського бізнесу. І не тільки для великого, а й для підприємців і ремісників, щоб підтримувати та розвивати економіку України й просувати українські бренди у світовому масштабі. Ми захоплюємося людьми, які з великою внутрішньою силою працюють всупереч усім викликам, надихають і створюють нові можливості для розвитку, життя та праці в країні, коли триває повномасштабна війна, і робимо все можливе для їхньої підтримки”.

17

18

Creative publishing — нова назва видавництва CP Publishing, яке створює книги подарункового формату про сучасну культуру України з 2020 року. Попередні роботи висвітлювали українську традиційну моду, креативну індустрію та новочасне мистецтво.

Фото на обкладинці: артоб’єкт із серії DIDO від керамічної студії MAKHNO.

Шрифт на обкладинці: український шрифт Fransua авторства Катерини Королевцевої до його офіційного релізу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *