Чому люди зраджують?

Ніхто не хоче, щоб йому зраджували, і більшість із нас не хоче зраджувати, але це трапляється, і це не повинно бути кінцем світу.

Сара Джессіка Паркер в ролі Керрі Бредшоу серіалі 0Сара Джессіка Паркер в ролі Керрі Бредшоу серіалі “Секс і місто”

Реклама

Легко засудити Керрі Бредшоу за те, що вона спала з Бігом за спиною в Ейдена в третьому сезоні серіалу “Секс і місто”. Однак питання зради в реальних, не серіальних стосунках може бути значно важче проаналізувати.

В цьому матеріалі ми говоримо по явище зради, зокрема про те, що може призвести до неї, як на цю проблему дивляться експерти та як відновити стосунки після того, як це сталося.

Наскільки часто люди зраджують?

Виходячи з сюжетів різних серіалів Netflix та HBO, ви могли б подумати, що всі люди у світі зраджують. Насправді ж дослідження 2021 року показало, що близько 21% респондентів у США визнали, що вони зраджували своїх партнерів (поточних чи попередніх).

Які найпоширеніші проблеми в стосунках можуть призвести до зради?

Кожні стосунки є унікальними, але все більше і більше досліджень намагаються знайти емоційне обґрунтування невірності. У дослідженні 2021 року було опитано пул з 495 дорослих учасників, яких зібрали в одному з впливових американських університетів та через обговорення Reddit, присвячені стосункам. Серед учасників дослідження, які самостійно зізналися в тому, що зраджували, було виявлено вісім ключових причин для такої поведінки: гнів, самооцінка, відсутність любові, низький рівень вірності, потреба у різноманітності, нехтування, сексуальний потяг та певні ситуації чи обставини. Лише третина учасників дослідження в кінцевому підсумку визнала, що вони зрадили свого первинного партнера. Жінки зізнавалися у скоєному частіше, ніж чоловіки.

Якщо партнер вам зрадив, чи зрадить він вам знову?

Як виявляється, може бути якась правда в словах “один раз зрадник — все життя зрадник”, які сказала мама Рейчел в серіалі “Друзі”. Дослідження у 2017 році виявило, що учасники, які зізналися в тому, що вони зраджували в одних стосунках, втричі частіше схильні поводитися так само в інших стосунках з іншими партнерами. Люди змінюються, звичайно, але… не завжди й не всі.

Що робити, якщо я та людина, яка хоче зрадити своєму партнеру?

Експерт зі стосунків та сексуальності Естер Перель заглиблюється в цю тему в своєму подкасті Where Should We Begin? В одному епізоді вона розмовляє з жінкою у стосунках, яка вважає, що її одержимість думкою про зраду своєму партнеру є здоровою та люблячою поведінкою. Якщо ви боретеся з бажанням зрадити у власних стосунках, можливо, варто прослухати весь епізод. Однак (спойлер) іноді ці фантазії викликані минулими травмами чи емоційними складнощами, а не активним бажанням нашкодити людям, які нас люблять.

Як реагувати на те, що вас зрадили?

Інформація про те, що ваш партнер був невірним, може стати серйозним емоційним ударом. Правильної чи неправильної відповіді на запитання про те, як на це реагувати, не існує. Мабуть, в таких випадках корисно пам'ятати про те, що ви не самотні та у світі є інші люди, які переживають такі ж емоції. У дослідженні 2023 року про любов та невірність дослідники заявили, що травма, заснована на невірності, може призвести до “почуття надзвичайного гніву, зради у відповідь, невпевненості, люті, сорому, відчуття провини, ревнощів і смутку”. Але прийміть цей факт, знаючи, що врешті-решт ви зцілитеся, оглянетеся на цю ситуацію і, можливо, не посмієтеся, але принаймні більше не хотітимете вбити свого колишнього.

За матеріалом vogue.co.uk

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *