7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні

Режисер Іван Уривський ставить у Театрі Франка драму "Марія Стюарт", в Театрі на Подолі репетирують новелу "Сон" Коцюбинського, а у Львові — виставу за прозою та поезією Сергія Жадана: ми підготували гід найцікавішими театральними прем'єрами квітня.

"Незнайомка"

Театр на Подолі, 6 квітня

Реклама

7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні0

У Театрі на Подолі інсценізували новелу Михайла Коцюбинського "Сон", написану 1911 року в Чернігові під враженнями від подорожі автора на острів Капрі, яку сам письменник називав втечею. Новела розповідає про сни головного героя, який у своїх фантазіях опиняється на прекрасному острові та зустрічає Незнайомку. Автор інсценізації та режисер — Володимир Кудлінський, у головних ролях — Дар'юш Есламі, Олена Свірська, Юлія Брусенцева, Дар'я Проценко та Олена Корзенюк.

"Самотній Захід"

Театр на Лівому березі, 7 квітня

7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні1

У Театрі на Лівому березі поставили п'єсу всесвітньо відомого драматурга й кінорежисера Мартіна Макдони, який зняв популярні стрічки "Залягти на дно в Брюгге", "Банші Інішерина", "Три білборди за межами Еббінга, Міссурі". Дія "Самотнього Заходу" відбувається у Коннемарі, на заході Ірландії. Ми спостерігаємо за двома братами, Валеном та Колменом, які живуть у будинку свого нещодавно померлого батька. Їхнє співіснування — суцільна низка конфліктів. "Самотній Захід" — це вистава, у якій переплітаються рефлексії щодо питань сім’ї, віри, життя і смерті, та, звісно, гумор. Режисер постановки — Олександр Соколов.

"Танго"

Театр імені Лесі Українки, 7 та 26 квітня

7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні2

Одна з найвідоміших п'єс польського драматурга Славомира Мрожека отримала нове життя на сцені Театру імені Лесі Українки. Твір 1973 року розповідає про родину Стоміля, Елеонори та їхнього сина Артура, у домі яких панує абсолютна свобода, а з нею і безлад. У сюрреалістичній формі Мрожек говорить про конфлікт поколінь та конформізм, а режисер Олександр Степанцов порушує ще й інші питання: чи є недоторканною лінія розмежування свободи однієї людини та свободи іншої? На що здатна людина в умовах ворожої експансії суспільства, яке не поділяє її моральних поглядів?

"Марія Стюарт"

Театр Франка, 24 і 25 квітня

7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні3

Найзірковіший український режисер Іван Уривський ставить у Театрі Франка текст Шиллера про Марію Стюарт — шотландську королеву, яка жила в XVI столітті й опиралася спробам англійців загарбати свою країну, як описує сам режисер. П'єса створена Шиллером понад 200 років тому на основі документальних матеріалів про життя останньої католицької королеви Шотландії і розповідає про протистояння двох великих жінок, Марії Стюарт та королеви Єлизавети. У театрі зазначають: "Марія Стюарт" у постановці Уривського — не реконструкція подій минулого, а історія про нас теперішніх.

"Тренди твіттера"

Дикий театр, 28 квітня

7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні4

Іронічна та актуальна вистава, присвячена подіям, що ми переживаємо щодня. Під час ракетної загрози в замкнутому просторі опиняються троє сусідів, які недолюблюють одне одного та мають суперечки у домовому чаті. Борис понад усе любить маму, Булгакова і знає все про всіх, Кіра веде блог і щойно закінчила ремонт, а Марина ненавидить оливки і штори на вікнах та обожнює Latexfauna. Ідеологічні суперечки, які полюбляють українці, вже визнані національним спортом. Та чи можуть змінитися погляди перед загрозою смерті? Режисер вистави — сценарист, комік Слава Юшков, автор популярного вебсеріалу “Нормальная руская женщіна”.

"Поки ми чекаємо"

Малий театр, 27 і 28 квітня

7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні5

Малий театр відомий своїми імерсивними та інтерактивними виставами, які роблять глядачів небайдужими учасниками дійства. Саме таким є новий театральний перформанс "Поки ми чекаємо" норвезького драматурга Фредеріка Молунда.

"Вас запрошено в гості до Ліди, на вечірку, яка перетвориться на психологічний детектив. Довіртеся правилам запропонованої гри, дозвольте собі бути відвертими, приймайте все як є, відчуйте себе тут і зараз", — інтригують у театрі. За словами команди Малого театру, "Поки ми чекаємо" — не звичайна вистава, а сеанс психотерапії на один вечір.

"Жадан. Я буду твоїми очима"

Театр імені Марії Заньковецької, Львів; дата уточнюється

7 нових театральних вистав, які варто побачити у квітні6

В основі сюжету вистави — вірші та проза Сергія Жадана різних періодів творчості, які можна назвати “пророчими”, наголошує режисер, литовець Андріюс Дарела. Зокрема, у виставі використані тексти з роману Anarchy in the UKR, вірші зі збірок “У.Р.С.Р”, “Цитатник”, “Життя Марії”, “Антена”.

Головний герой вистави — поет, натхнений образом Сергія Жадана, розповідає режисер. “Я поєдную поезію Жадана в історію — як пазл. У нас є головний герой — збірний образ поета-пророка, провідника між пеклом і раєм, який може бачити майбутнє. Звичайно, це метафора, паралель з такими постатями, як Данте, як Шевченко”. Андріюс Дарела — один із тих режисерів, хто цілеспрямовано підтримує Україну: в 2022 році він поставив “Виставу, яка не відбулася” про трагедію маріупольського театру, за яку був номінований на національну театральну премію Литви “Золотий сценічний хрест”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *