Таємниця закам’янілої дівчини Зої. 128 днів без їжі і води

60 років тому відбулася одна з самих містичних подій в історії СРСР. На околиці закритого Куйбишева молода дівчина Зоя закам'яніла з іконою Миколи Чудотворця в руках. Ця подія стала всесоюзним скандалом: натовпи народу від будинку Зої розганяла кінна міліція, партійні чиновники робили все, щоб приховати цю загадкову подію, інформує Ukr.Media.

«Все місто гуде як вулик! Ви тут сидите, а там… Дівчина застигла з іконою в руках, як укопана! Кажуть, її Бог покарав!» — доктор Анна задихалася від хвилювання.

Про те, що факт закам'яніння дівчини був, є свідчення очевидців тих днів, документи партійних засідань.

Ця надзвичайна і загадкова подія сталася 31 грудня 1956 року в будинку 84 по вулиці Чкалова. В ньому жила звичайна жінка Клавдія Болонкіна, син якої надумав запросити в новорічну ніч своїх друзів. Серед запрошених була дівчина Зоя, з якою Микола незадовго до цього почав зустрічатися.

Всі подруги — з кавалерами, а Зоя сиділа одна, Коля затримувався. Коли почалися танці, вона заявила: «Якщо немає мого Миколи, буду з Миколою Угодником танцювати!» І попрямувала до кутку, де висіли ікони. Друзі жахнулися: «Зоя, це гріх», але вона сказала: «Якщо є Бог, нехай він мене покарає!» Взяла ікону, притиснула до грудей. Увійшла в коло танцюючих і раптом застигла, наче вросла в підлогу. Її неможливо було зрушити з місця, а ікону не можна було взяти з рук — вона ніби намертво приклеїлася. Зовнішніх ознак життя дівчина не подавала. Але в області серця було чути ледь чутний стукіт.

Лікар «швидкої» Ганна намагалася оживити Зою. Рідна сестра Ганни, Ніна Павлівна Калашникова, і зараз жива, мені вдалося з нею поговорити.

— Вона прибігла додому збурена. І хоча міліція взяла з неї підписку про нерозголошення, все розповіла. І про те, як вона пробувала робити дівчині уколи, але це виявилося неможливо. Тіло Зої було таким твердим, що голки шприців в нього не входили, ламалися…

Про подію негайно стало відомо правоохоронним органам Самари. Так як це було пов'язано з релігією, справі дали статус надзвичайного, до будинку відправили наряд міліції, щоб не пускати всередину роззяв. Хвилюватися не було про що. До третього дня стояння Зої всі вулиці поруч з будинком були заповнені тисячами людей. Дівчину прозвали «Зоя кам'яна».

У будинок до «кам'яної Зої» все ж таки довелося запрошувати священнослужителів, бо наближатися до неї міліціонери боялися. Але нікому з батюшок не вдавалося щось змінити, поки не прийшов ієромонах Серафим (Полоз). Кажуть, він був настільки світлий душею і добрий, що навіть володів даром передбачення. Він і зміг забрати ікону з закляклих рук Зої, після чого передрік, що її «стояння» закінчиться на день Пасхи. Так воно і вийшло. Кажуть, що Полоза після цього влада просили відмовитися від причетності до справи Зої, але він відкинув пропозицію. Тоді йому сфабрикували статтю про мужолозтво і відправили відбувати термін. Після звільнення в Самару він не повернувся…

Тілом Зоя ожила, але розум її вже не був тим самим. У перші дні вона все кричала: «В гріхах земля гине! Моліться, віруйте!» З наукової та медичної точки зору важко уявити, як організм молодої дівчини міг протриматися 128 днів без їжі і води. Столичні вчені, які приїжджали в ту пору в Самару заради такого надзвичайного випадку, так і не змогли визначити «діагноз», який спочатку прийняли за якийсь вид правця.

Після випадку з Зоєю, як свідчать її сучасники, народ масово потягнувся до церкви і храми. Люди скуповували хрести, свічки, ікони. Хто не був хрещений, хрестився… Тільки ж відомо: від переляку зміна в свідомості і серці настає у виняткових випадках. Як правило, «хорошим» людям стає лише на час. Щоб глибоко відчути суть всього духовного і теперішнього, розкрити серце добра і любові, потрібна робота душі. І релігійні, як і будь-які зовнішні атрибути тут ні при чому.

Тому, ми говоримо про Зою або про якогось іншого персонажа, з яким сталося щось з ряду геть, питання напрошується: чому нам, для того щоб знайти віру, звернути увагу на себе, свої вчинки, власне життя, потрібні драми, трагедії або чудеса і містика? Поки грім не вдарить, мужик не перехреститься?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *