Яйце з двома жовтками — добре чи погано з точки зору прикмет та науки

Напевно, кожному хоч раз в житті траплялося яйце з двома жовтками. Тим більше, що сьогодні деякі виробники звели цю аномалію у своєрідний бренд. У тому, що яйця з двома жовтками — це дійсно аномалія, фахівці в галузі сільського господарства не сумніваються. Але якщо це так, то чи можна вживати такі яйця в їжу?

Прикмети і забобони

Безсумнівно, на яйця з двома жовтками звернули особливу увагу ще наші предки. Саме тому з цими продуктами пов'язана величезна кількість прикмет і забобонів. У зв'язку з тим, що такі яйця зустрічаються вкрай рідко, всього 1-2 випадки на тисячу, найчастіше того, кому воно траплялося, називали щасливчиком. Два жовтки обіцяли удачу і везіння в роботі і на любовному фронті, тому хто його знайшов, інформує Ukr.Media.

Незаміжній дівчині яйце з двома жовтками обіцяло швидкий шлюб або просто побачення з коханим. А ось заміжній жінці варто було приготуватися до поповнення в сімействі, причому, краще відразу до народження близнят.

Однак деякі прикмети, пов'язані з яйцями з двома жовтками, несли і негативне забарвлення. Наприклад, вважалося, що подібні яйця попереджають про погіршення погоди або навіть про появу в будинку небіжчика.

Як це виходить

Сучасні вчені стверджують, що яйця з двома жовтками — це ніщо інше як відхилення від норми. На їхню думку, якщо у курки все в порядку зі здоров'ям, то всі вироблені нею продукти повинні мати виключно одинарний жовток. Поява ж в шкаралупі другого жовтка обумовлена одночасним дозріванням двох яйцеклітин, які разом проходять весь процес в організмі птиці і одягаються відповідно в єдину шкаралупу.

Звичайно, це зовсім не означає, що курка хвора якоюсь страшною хворобою, якою через яйця може заразити і нас. Найчастіше причиною кладки таких аномальних яєць є гормональний збій або гормональний дисбаланс. Тому більшість таких яєць — це справа лап молодих курочок, які тільки почали нестися. На другому місці курки у віці, у яких теж з гормонами часто не все в порядку.

Вживання в їжу

На думку фахівців, вживати в їжу яйця з двома жовтками абсолютно безпечно. Вони володіють такими ж корисними і смаковими якостями, як і одножовткові. Птахівники вважають двожовткові яйця браком тому, що, по-перше, з них практично ніколи не вилуплюються курчата (або вони просто виявляються нежиттєздатними і швидко вмирають), а, по-друге, як ми вже говорили, поява таких яєць — це тривожний сигнал для фермера: значить, у курки якісь проблеми з гормонами.

Безумовно, недобросовісні виробники можу спеціально напихати домашню птицю всілякими гормональними препаратами або іншими небезпечними добавками. Яйця від таких несучок можуть бути дійсно небезпечні для здоров'я. Та й здоров'я самої курки виявиться в цьому випадку під загрозою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *