Чому безсоння виникає на молодика і повний місяць та як його подолати

Багато людей можуть зіштовхнутися з тим, що у період молодика і повного місяця дуже складно заснути, і для цього є деякі причини. Нічне світило чинить певний вплив на усе живе, що є на Землі, і це може відбитися на сні. Існують методи, які можуть допомогти заснути у період повного місяця і молодика, інформує Ukr.Media.

Молодик і його вплив на сон людини

Під час проведення численних досліджень фахівці дійшли висновку про те, що місячні фази певним чином можуть впливати на сон людини, і молодик не є винятком.

У перші дні молодика нічне світило практично непомітне, і пов'язано це з тим, що воно перебуває практично з того ж боку, що й Сонце, і розташовується до Землі своєю неосвітленою стороною.

Під час першої фази молодика, коли людина практично не бачить нічне світило, сон людини може бути не зовсім стабільним, оскільки може відчуватися втома, стрес і занепокоєння.

Коли настає друга фаза молодика, то місяць на небі стає більш помітним для людини, і у цей період сон стає значно спокійнішим та більш глибоким, і організм людини починає відновлювати сили, які були втрачені.

Як може вплинути повний місяць на організм і сон людини

Через те, що організм людини більш, ніж на 70 % складається з води, він через це схильний до впливу місячних фаз. У період повного місяця всередині організму зростає тиск рідин.

Є люди, яким досить складно заснути у період повного місяця, і пояснюється це деякими причинами: негативно може впливати гравітаційне поле Землі, а також може підвищитися енергетика Місяця, і багато людей сприймають такі періоди досить складно.

У період повного місяця можна зіштовхнутися з такими станами здоров'я:

 • рівень мелатоніну знижується, але ж саме даний гормон регулює біоритми людини;
 • період засинання може тривати значно довше;
 • глибокий сон за часом зменшується на 30 %;
 • сон стає коротшим приблизно на 20 хвилин.

Є категорії людей, які найбільше схильні до впливу місячних фаз: люди похилого віку, маленькі діти, особливо емоційні люди.

Представниці прекрасної статі більш чутливі до зміни місячних фаз, і пов'язано це з тим, що їх психіка відрізняється від чоловічої.

Ознаки, що вказують на безсоння, і способи боротьби з ним

Є ознаки, які допоможуть зрозуміти, що людина зіштовхнулася з безсонням, і зробити це можна самостійно за домашніх умов, а саме:

 • людині набагато складніше заснути, і для цього доводиться тривалий час перевертатися у ліжку — у результаті цього погіршується самопочуття;
 • найменші подразники можуть спровокувати пробудження серед ночі;
 • прокинутися можна раніше, ніж це було заплановано, і знову заснути буде дуже складно;
 • після такого сну можна відчувати розбитість і втому.
 • якщо безсоння було викликане впливом зміни фази нічного світила, то впоратися з цим станом цілком можливо за домашніх умов.

Існують деякі рекомендації, які допоможуть впоратися з безсонням у період повного місяця і молодика:

 • перед тим, як вирушити спати, необхідно закрити вікна фіранками, щоб світло місяця, у випадку з повним місяцем, не потрапляло до кімнати;
 • перед тим, як почнеться повний місяць або молодик, можна починати пити легкі седативні засоби, але робити це потрібно після консультації з лікарем;
 • необхідно спробувати убезпечити себе від стресових ситуацій і фізичного перенапруження;
 • перед сном не варто вживати важку їжу;
 • перед сном корисно прогулятися на свіжому повітрі;
 • перед сном у кімнаті необхідно гарненько провітрити і створити умови, які є максимально сприятливими для засинання.

Багато людей можуть зіштовхуватися з безсонням у період молодика і повного місяця. Якщо вдається впоратися самостійно, то це добре, але у більш важких випадках варто звернутися до фахівця по допомогу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *