7 важливих рекомендацій для фрілансерів-початківців

Фріланс — дуже популярний спосіб заробляти гроші і розвивати свою кар'єру. Безсумнівно, цей вид роботи має безліч переваг, але і не позбавлений складнощів, пов'язаних як з організацією своєї діяльності, так і з емоційним станом, у якому ви можете опинитися в кінці робочого дня, інформує Ukr.Media.

Успішний фрілансер уміє балансувати між особистим життям і власними кар'єрними інтересами, а також знає, як правильно спланувати свою роботу, щоб заробити грошей і розширити коло своїх послідовників. Ми вирішили розібратися з тим, які труднощі можуть виникнути на шляху початківця фрілансера, і що необхідно знати про такий вид діяльності.

Створіть свій власний бренд

Наявність сильного персонального бренду дуже важлива для будь-якого професіонала, особливо якщо йдеться про фріланс, де саме ви самі відповідальні за власний маркетинг. Якщо ви вирішили почати фріланс, то проведіть якийсь час, розвиваючи свої маркетингові навички і підвищуючи кваліфікацію в конкретній сфері, щоб не стати жертвою конкуренції серед підприємств, що мають корпоративний досвід.

Коли ви визначитеся з тим, який образ ви хочете продати, то зможете виважено підійти до питання створення власного бренду і грамотно використовувати можливості, які пропонують соціальні мережі і розробка персонального сайту.

Розширюйте свої зв'язки

Як фрілансер-початківець ви повинні подбати про розширення своїх особистих контактів, щоб у майбутньому було легше знайти роботу. За статистикою, 81% фрілансерів стежать за роботою інших і співпрацюють з 37% вже успішних фрілансерів за бартером або на інших умовах.

Завдяки технічному прогресу знайти роботу для фрілансера стало набагато простіше, але однак, перш ніж з головою піти в нинішню роботу, необхідно підготувати мережу вже працюючих фрілансерів, з якими ви почнете співпрацю. Це можна здійснити завдяки спеціальним спільнотам, групам і форумам, присвяченим сфері діяльності, у якій ви зацікавлені, а також відвідуванню спеціалізованих семінарів, подій і тренінгів.

Встановлюйте власні розцінки

Однією з переваг фрілансу є можливість самостійно встановлювати тарифи на свою діяльність. Але однак, вам також доведеться самостійно стежити за податками, страхуванням вашого продукту та іншими технічними деталями, на зразок продумування робочого плану, бюджету і часу.

Зрозуміло, спочатку буде складно визначити, скільки грошей ви дійсно зможете заробити, і як скоро проєкт покриє витрати, але з часом ситуація вирівняється. Тому необхідно правильне планування і звернення за відповідною допомогою до фінансистів і фахівців з фрілансу, які зможуть дати вам адекватні прогнози.

Не забувайте про екстрений бюджет

За статистикою, яку наводять The Freelancer Unio, 87% фрілансерів отримують свої доходи відразу з декількох джерел, адже ставити все на одну сферу занадто небезпечно. Як тільки ви втратите можливість отримувати гроші з єдиного джерела, ви відразу ж встанете перед ризиком банкрутства.

Саме тому необхідно прорахувати можливі ризики і створити резервне фінансування, яке може допомогти вам в екстреній ситуації і покриє раптові витрати, які з'являться тоді, коли ви вирішите обслуговувати кілька клієнтів одночасно.

Подбайте про особисте робоче місце

Попри те, що фріланс дозволяє працювати в будь-якому місці, починаючи від улюбленого кафе і закінчуючи вашим особистим диваном, необхідно подбати про робочу зону, де вас ніхто не зможе відвернути: ні діти, ні раптові гості, ні робота по дому, ні щось іще.

Наявність робочого місця також допоможе вам психологічно відокремити свої робочі обов'язки від особистого життя, адже віддалена робота ставить ваше особисте життя в незручне становище. Подібним місцем може бути що завгодно, де ви зможете відчувати себе, як на роботі: окрема кімната, кабінет, зонування або ж публічне місце з мінімальним ризиком бути залученим у взаємодію з іншими.

Встановіть межі комфорту

Працюючи віддалено, дуже складно провести чітку межу між роботою і особистим життям. Ви не повинні відволікатися на особисті справи під час роботи, рівно так само, як і відповідати на робочі листи до пізньої ночі. Встановіть межі робочого часу, в межах якого вас ніхто не повинен турбувати, а по закінченню якого робота не повинна відволікати вас.

Так ви зможете підтримувати природний баланс між активною діяльністю і повноцінним особистим життям. Пам'ятайте про вихідні і час, який знадобиться вам у разі хвороби або невідкладних обставин.

Не бійтеся почуватися самотніми

Робота — це не те місце, де потрібно віддаватися почуттям, але цілком природно відчувати самотність через відсутність колег, офісних заходів і всього того, що заповнювало простір раніше. Ви також будете відчувати серйозний стрес через те, що проводите більшу частину часу вдома.

Саме тому необхідно пам'ятати про розваги. Якщо ви працюєте з домашнього офісу, здійснюйте прогулянку після робочого дня або запрошуйте гостей, проводьте час з сім'єю або просто міняйте обстановку, щоб не відчувати самотність і емоційну втому.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *