Якщо вам сумно, погано або самотньо, прочитайте цей текст, якому майже двісті років

Написаний він поетом Максом Ерманном в далекому 19-му столітті, інформує Ukr.Media. Називається поема Desiderata. Цей твір настільки мудрий і проникливий, що увійшов в історію, і йому навіть присвячена ціла стаття на Вікіпедії!

Прочитайте ці рядки, у них прихований великий сенс!

«Ідіть своїм шляхом спокійно серед гамору і суєти і пам'ятайте про світ, який може бути в тиші. Не зраджуючи собі, живіть, як тільки можливо, в хороших відносинах з кожною людиною. Говоріть м'яко і ясно свою правду і слухайте інших, навіть людей, не витончених розумом і неосвічених, – у них теж є своя історія.

Уникайте людей галасливих і агресивних, вони псують настрій. Не порівнюйте себе ні з ким: ви ризикуєте відчути себе нікчемним або стати зарозумілим. Завжди є хтось, хто більш великий або більш малий, ніж ви.

Радійте своїм планам так само, як ви радієте тому, що вже зробили. Завжди цікавтеся своїм ремеслом; яким би скромним воно не було – це коштовність порівняно з іншими речами, якими ви володієте. Будьте обачні у своїх справах, світ повний обману. Але не будьте сліпі до чесноти; інші люди прагнуть до великих ідеалів і скрізь життя повне героїзму.

Будьте самим собою. Не грайте в дружбу. Не будьте цинічні в любові – порівняно з порожнечею і розчаруванням вона така ж вічна, як трава.

З добрим серцем приймайте те, що радять вам роки, і з вдячністю прощайтеся з молодістю. Зміцнюйте свій дух на випадок раптового нещастя. Не мучте себе химерами. Багато страхів народжується від втоми і самотності.

Підкоряйтеся здоровій дисципліни, але будьте м'яким з собою. Ви – дитя всесвіту не менше, ніж дерева і зірки: ви маєте право бути тут. І нехай це для вас очевидно чи ні, але світ йде так, як він і повинен йти. Будьте в мирі з Богом, як би ви Його не розуміли.

Чим би ви не займалися і про що б ви не мріяли, в галасливій суєті життя зберігайте мир у своїй душі. З усіма недоліками, одноманітною роботою і розбитими мріями світ все-таки прекрасний. Будьте до нього уважні.»

Не сумуй. І намагайся бути щасливим.

Макс Ерманн «Desiderata», 1827 р.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *