Жіноче хропіння: чому воно виникає і чи потрібно його взагалі лікувати

Хропіння — це звуковий феномен, який виникає під час проходження повітря через звужені дихальні шляхи. Хропуть всі — незалежно від статі, віку і професії. Навіть лікарі це роблять. Не хропуть тільки мавпи завдяки специфічній будові нижньої щелепи. В їх глотці залишається достатньо простору для дихання уві сні. У людей глотка вужча, через це ми і хропемо. Чи нормально взагалі хропіти, чи це призводить до хвороб?

Як хропіння впливає на наше здоров'я

Хропіння безумовно шкодить нашому здоров'ю, бо порушує якість сну — прокидаючись часто, людина позбавляється глибокого сну. У цій фазі зазвичай відбувається насичення крові киснем. Таким чином через хропіння наше серце і інші важливі органи його недоотримують, інформує Ukr.Media.

Хто найчастіше хропе

 • Будова ротової порожнини і гортані у людей різна. Деякі типи призводять до того, що люди хропуть з дитинства, у інших хропіння з'являється з віком.
 • При будь-якій конституції, даної людині від народження, хропіння може з'явитися при надмірній вазі. У цій же групі люди з ожирінням. Якщо індекс маси тіла людини перевищує 29, то ризик розвитку апное у неї зростає в 8 — 12 разів. При ожирінні 3-го ступеня, коли індекс маси тіла перевищує 40, то ризик розвитку важкого апное уві сні збільшується на більш 60%.
 • Після 30 років хропуть 30% людей, після досягнення 60 років — 50%, а в 65 — вже близько 60%.
 • На хропіння впливають куріння і алкоголь. Наприклад, 200 грамів міцного спиртного, прийняті перед сном людиною вагою в 70 кг, підсилюють у неї тяжкість хропіння і підвищують ризик зупинки дихання у 2 рази.
 • Хропіння і обструктивне апное сну передаються у спадок. Ризик того, що у людини, яка хропе, з'явиться апное, на 30 — 50% вищий, якщо хто-небудь з її батьків теж від цього страждав.
 • Згідно з дослідженнями, хропить кожен другий чоловік у віці 40 — 64 років і кожна третя і четверта жінки 40-64 років. Виходить, що практично в кожній спальні, де подружжя переступили цей віковий рубіж, можна почути нічні «трелі».
 • Що таке алергічне хропіння

  Це теж хропіння, з усіма своїми негативними впливами на організм, але виникає воно через те, що дихальні шляхи звужені за рахунок набряку слизових внаслідок алергічного запалення.

  Зв'язок з серцево-судинними захворюваннями

  Хропіння свідчить нам, що дихання уві сні недостатньо ефективне. Найчастіше дихання людини, що хропе, переривається. Епізоди відсутності дихання називаються апное. Хропіння і апное змушують працювати серце з навантаженням, яке з часом призводить до аритмії, серцевої недостатності і мозкового інсульту.

  Чи потрібно лікувати

  Перш ніж почати лікувати хропіння і апное уві сні, необхідно оцінити, чи призводять вони до зниження кисню в крові і чи викликають денну сонливість. Це можна зробити на прийомі у сомнолога, заповнивши кілька спеціальних анкет і повісивши монітор дихання уві сні. Завдяки невеликому розміру сучасних моніторів таке дослідження можна проводити навіть вдома.

  Після проведеної діагностики лікар запропонує кілька методик лікування залежно від конституції хропуна, умов, при яких виникає хропіння, і ступеня його тяжкості. Часом буває досить уникати певних положень тіла, при яких дихальні шляхи звужуються.

  Зменшити ступінь хропіння допомагає спеціальна гімнастика. У важких випадках лікар підбере спеціалізоване лікування.

  Якщо фахівець встановить, що хропіння не викликає денної сонливості, не впливає на працездатність і зниження кисню в крові в нічний час, то його можна не лікувати.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *