Чому біг такий важливий — цілорічний еліксир здоров’я у вас в руках

Мало хто здогадується, що практично кожен з нас є власником одного з найцінніших абонементів, порівняно з яким не йде жоден спорт-клуб. Вам знадобляться лише спортивний костюм, пара зручних кросівок та наявність парку неподалік будинку — все, цілорічний еліксир здоров'я у вас в руках! І якщо ви все ще недооцінюєте весь обсяг користі, який дають заняття бігом, ми із задоволенням змінимо вашу думку, інформує Ukr.Media.

Звичайно, біг не вилікує від усіх на світі хвороб, але ефект, який він подарує організму, поза всяким сумнівом приємно вас здивує. До того ж, цей вид спорту не вимагає від вас ніяких фінансових вкладень — тут не потрібні ні спортзал, ні особливе спорядження. Було б бажання вийти на пробіжку, а далі справа за малим.

Боротьба з нервовою напругою

Протягом дня в організмі накопичуються продукти розпаду — вони є винуватцями втоми та стресового стану. Щоб підбадьоритися і відчути себе оновленим, людині потрібні комплексні фізичні навантаження, і біг у цій справі є ідеальним помічником.

Підвищення імунітету та зниження ваги

У крові людини, що займається бігом, значно збільшується кількість еритроцитів та гемоглобіну, а шкідливий холестерин, навпаки, падає. Це призводить до притуплення почуття голоду, паралельно сприяючи покращенню роботи кишечника. Також у людини налагоджується обмін речовин, завдяки чому вага приходить у норму.

Поліпшення розумових здібностей

Не вдається знайти оптимальне розв'язання задачі чи проблеми? У такому разі пробіжка просто необхідна. Активний біг насичує кров киснем, значно підвищуючи обмін речовин та покращуючи функціонування центральної нервової системи. Мозок починає працювати в рази краще, і розв'язання задачі приходить само собою.

Користь для печінки та нирок

Якщо вірити результатам досліджень науковців, під час бігу тканини печінки частково регенерують. Не менше користі припадає і на нирки: фізичні тренування знімають із них навантаження, завдяки чому вони починають краще функціонувати.

Поліпшення роботи серцево-судинної системи

Під час пробіжки посилено тренується серцевий м'яз, за ​​рахунок чого підвищуються можливості серця та судин. А, як відомо, чим міцніше серце — тим менше ризиків для здоров'я.

Підвищення кисневої ємності у крові

Серце бігуна за один цикл проганяє у рази більший об'єм крові, ніж серце пасивної людини. Збільшення кровотоку веде у себе поліпшення кисневого обміну. В результаті всі органи та тканини набагато активніше збагачуються киснем та поживними речовинами.

Біг доступний у будь-який час

Ви маєте величезну широту вибору: якщо бігати вранці, коли в крові підвищується вміст гормонів, спортивне навантаження допоможе розрядитися, повертаючи організм до гармонії. Вечірні пробіжки розслаблюють після важкого робочого дня, знімають напругу, що накопичилася, заряджають енергією, пригнічують надмірний апетит і дозволяють набагато міцніше спати вночі.

Підтримка нормального стану опорно-рухового апарату

Ця складна і вкрай важлива система в організмі з віком починає вимагати до себе досить багато уваги, і регулярні бігові навантаження здатні позитивно на неї вплинути. Особливо показаний біг людям похилого віку, адже він оберігає суглоби та м'язові тканини від дегенеративних змін.

Найприємніше — на десерт

Тривалі пробіжки сприяють виробленню в крові особливого гормону — ендорфіну, який, напевно, відомий вам, як "гормон щастя". Як тільки концентрація ендорфіну в крові стає вищою, ви відразу починаєте відчувати легке почуття ейфорії. Чи варто говорити про те, що депресію зніме, як рукою?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *