На що може вказувати позіхання вашої собаки, якщо вона при цьому не нудьгує

Уважно поспостерігайте за своїм вихованцем і побачите, що собака позіхає за певних обставин. І не завжди від нудьги. Наприклад, коли її дуже захоплено обіймають, особливо чужі люди. Що означає позіхання і як людина з її допомогою може допомогти впоратися зі стресом, читайте у статті, інформує Ukr.Media.

Вважається, що позіханням люди висловлюють нудьгу або їм не вистачає кисню в крові. Науковці пропонують кілька варіантів виникнення цього дивного явища. Достовірних доказів ні в кого поки що немає:

  • необхідність охолодження температури мозку,
  • бажання організму підбадьоритися,
  • перезавантаження мозку,
  • знижений вміст кисню у крові.

Доведено одне — позіхання позитивно впливає на організм, яка причина цього не передувала б.

З людьми зрозуміло, а навіщо собака позіхає

Позіхання характерне більшості хребетних представників тваринного світу. І родичі вовків не є винятком. Собаки — соціальні тварини, які підпорядковуються правилам суспільства, собачого та людського. І навіть трохи котячого, якщо поряд живе мурлика. Отже, правило заразливості позіхання для них теж працює.

Спробуйте кілька разів солодко позіхнути біля вихованця та уважно дивіться на його реакцію. Емпатія, співпереживання по відношенню до господаря повинні спрацювати і тварина теж позіхне.

Норвезький експерт-кінолог Тюрід Ругос відомий світові завдяки знанням з комунікації між собакою та людиною. Вона пропагує ненасильницький спосіб спілкування з тваринами. Її книга «Діалог із собаками: сигнали примирення» згадує про такий сигнал, як позіхання. Це один із сигналів, який виражає занепокоєння собаки, нервозність.

На думку Тюрід Ругос, позіхання — один із видів спілкування. І вихованець, таким чином, хоче показати, що йому некомфортно, його щось напружує або стискує. Це може бути сварка в сім'ї, вимушеність тварини перебувати близько до предмета, який йому не подобається, надто міцні обійми, стресова ситуація на зразок перебування у ветеринарній клініці.

Позіхання допомагає зняти собаці стрес

Тюрід Ругос після тривалих спостережень та деяких експериментів з'ясувала, що собака позіхає ще з однієї причини — він хоче заспокоїти не лише себе, а й іншого пса, який перебуває у стресі. Таким чином вона посилає сигнал на зниження стресу.

Існує багато собак, які бояться салюту. З'ясувалося, що при гучних звуках, які лякають тварину, господар та домочадці повинні спокійно продовжувати свої заняття та позіхати. Вихованець завжди спостерігає за вчинками людей, їх інтонацією в розмовах та мімікою. Позіхання з боку двоногих та їх повільні дії сигналізують, що все гаразд і під контролем. Отже, можна не турбуватися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *