Чому собакам породи мопс важко дихати

Британські дослідники виявили, що мопсам часто важко дихати через мутації ДНК. Вчені з Інституту Рослина вважають, що це відкриття може підвищити перспективи генетичних тестів для виявлення тварин, які можуть опинитися в зоні ризику, інформує Ukr.Media.

Породи, такі як французькі та англійські бульдоги і мопси, зазвичай страждають від синдрому обструктивних дихальних шляхів.

Вважалося, що плоскі морди собак були єдиним поясненням їх проблем з диханням, але норвіч-тер'єри — з пропорційними носами — страждають від аналогічної проблеми з диханням (від синдрому верхніх дихальних шляхів).

Команда, очолювана Інститутом Рослина при Королівській школі ветеринарних досліджень Единбурзького університету, вивчала ДНК понад 400 норвіч-тер'єрів, а ветеринари проводили клінічні дослідження.

Дослідники точно визначили мутацію ДНК в гені ADAMTS3, який не пов'язаний з формою черепа і раніше викликав затримку рідини та набряк носа.

Мутантна версія гена також була виявлена у французьких і англійських бульдогів, які, за словами команди вчених, можуть допомогти пояснити, чому у цих порід можуть розвинутися проблеми з диханням.

Доктор наук з Інституту Рослина Джеффрі Шенебек, який керував дослідженням, сказав: «BOAS — це складне захворювання. Хоча форма черепа залишається важливим фактором ризику розвитку труднощів з диханням, наше дослідження припускає, що статус ADAMTS3 також слід враховувати. Необхідні додаткові дослідження для того, щоб проаналізувати складну природу цього руйнівного захворювання».

У дослідженні також брали участь фахівці з Королівського ветеринарного коледжу і Бернського університету в Швейцарії.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *