Чому кіт ходить у туалет у раковину та як позбутися від цієї проблеми

Зазвичай, кішки оминають ванну і раковину. Вони зазвичай просто не полюбляють митися у воді: для цього у них є язик і лапи. Але що змушує тварин переступити через свої інстинкти і опинитися у ванній або раковині для того, щоб зробити там свої справи? Розбираємося, чому кіт ходить у туалет у недозволеному місці, інформує Ukr.Media.

Про те, що кіт або кішка позначили собі туалет у раковині, ви можете дізнатися не одразу. Тварина може робити свої справи точно у злив, а сеча стерилізованих вихованців іноді навіть не пахне. Але якщо ваш чотирилапий друг часто почав ходити не у те місце, де стоїть лоток, а останній протягом дня підозріло порожній і навіть не пахне, простежте за твариною більш уважно. А упіймавши її на місці "злочину", не поспішайте вичитувати "капосника". Можливо, проблема є глибшою, ніж вам здалося на перший погляд.

Чому кіт ходить у туалет у раковину?

Не подобається лоток

Перша і головна причина — тварині з якихось причин не подобається ходити у лоток. Здебільшого, це пов'язано з його (лотка) недостатньою або запізнілою гігієною. Кіт просто йде туди, де чистіше. Тому якщо ви чуєте, що ваш вихованець занадто довго і інтенсивно дряпає плитку або підлогу у туалеті, це означає, що наповнювач у його лотку треба оновити, а лоток добре помити. Також коту може бути тісно у лотку (наприклад, якщо він виріс з нього, або лоток — занадто відкрите для нього місце) — у цьому випадку слід замислитися про заміну цього виду "сантехніки" для тварини.

Сечокам'яна хвороба

Друга причина — на жаль, більш серйозна. Іноді коти і кішки ходять повз "каси" через наявність у них таких захворювань, як, наприклад, цистит або сечокам'яна хвороба. Існує гіпотеза про те, що тварина "звинувачує" у цьому саме лоток, і тому шукає йому альтернативу.

Психологічний дискомфорт

Третя причина — психологічна. Можливо, вашому вихованцеві подобається, щоб лоток знаходився на узвишші, а не стояв на підлозі.

Якою б не була причина, ваш кіт продовжує справляти нужду у раковині або ванній, а ви вже втомилися весь час за ним прибирати.

Що робити у такій ситуації

Відвідування ветеринара

Для того, щоб виключити небезпечні захворювання, відвідайте ветеринара, взявши з собою не лише свого вихованця, але й його сечу для аналізу. Про подальші дії вам розповість лікар на підставі проведеного обстеження.

Бесіда

Наскільки б смішно це не звучало, спробуйте поговорити з вихованцем. Поясніть йому, що для природних потреб у нього є спеціальне місце, а інші місця для цього не призначені.

Заміна лотка або місця його розташування

Встановіть лоток на піднесене місце або купіть інший — з більш високими бортиками. Покажіть вихованцеві його новий туалет і поспостерігайте за реакцією.

Перевірка наповнювача

Зверніть пильну увагу і на наповнювач. Якщо нещодавно ви вирішили спробувати новий варіант, насипте у лоток той наповнювач, який там був до початку "надзвичайних подій".

Обмеження доступу до ванної кімнати

Не тримайте відкритими двері до ванної. Можливо, це матиме потрібний ефект, і ваша тварина перегляне своє ставлення до лотка. Але цього пункту краще дотримуватися лише у поєднанні з усіма іншими.

Обробка раковини спреєм-коректором

Купіть спрей-коректор і обробіть ним ті місця, куди вихованець призвичаївся ходити як у свій туалет. До речі, існують і засоби для привчання до лотка — їх теж бажано придбати, якщо зі здоров'ям у вашої домашньої тварини усе гаразд і її проблема має виключно психологічне коріння.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *