Свято врожаю: В Індонезії викопують мертвих родичів, щоб повеселитися (Фото)

Індонезійці по кілька років зберігають тіла померлих родичів вдома, передає Ukr.Media. Але навіть після поховання у важливі свята, наприклад, свято врожаю – вони дістають небіжчиків з могил, святково зачісують, надягають на них найкраще вбрання і роблять все, щоб покійні могли насолодитися загальними веселощами.

Могили племені тораджан – зовсім не такі, до яких звикли європейці. Найчастіше труну залишають в печері або спеціально видовбаної ніші в скелі, щоб його було простіше дістати. Іноді труни і зовсім звисають з дерев на мотузках. На фото сім'я готує тіло покійного родича до свята спілкування з померлими, який серед місцевих носить назву Манене.

Для людей племені тораджан смерть – лише чергова сходинка життя, тому вони не страждають над своїми покійниками. "Таким чином ми показуємо пошану померлим, – говорить один з місцевих жителів. – Немає ніякої скорботи, навпаки, всі радіють, – адже ми отримуємо можливість поспілкуватися з покійними близькими".

Плем'я тораджан піклується про простоту доступу до тіл: більшість поховань робляться в печерах скелястих гротах або спеціально зроблених поглибленнях. Вони дають простий доступ до тіл, з якими тут спілкуються зовсім не раз на рік, а набагато частіше.

На святкових селфі небіжчики присутні нарівні з живими – ось і ці молоді люди не змогли втратити випадок сфотографуватися з померлим родичем.

За словами жителів села, свята з участю небіжчиків – їх спосіб піднести хвали померлим рідним і близьким. Вони сподіваються, що духи предків повернуть послугу своїм благословенням, і тоді майбутній врожай буде багатим.

Представники племені тораджан продовжують спілкуватися з померлими рідними і після смерті. Часто трупи покійних родичів протягом місяців, а інколи і років зберігають вдома. Щоб вони не згнили, їх просочують формальдегідом.

Сьогодні, завдяки зусиллям голландських місіонерів, багато з племені тораджан практикують християнство, що, однак, не заважає їм спілкуватися з небіжчиками за звичаями предків.

Цей чоловік помер не дуже давно – про це свідчить кольорове вбрання явно сучасної якості. Однак у святах беруть участь і давні небіжчики. Ніхто з точністю не знає, коли люди племені тораджан почали практикувати спілкування з небіжчиками, що не дивно: писемність з'явилася у них лише на початку ХХ століття. Проте вчені, які проводили вуглеводневий аналіз залишків давніх поховань, припускають, що цей звичай виник у них не пізніше 800 року нашої ери.

Ця жінка по імені Рапонг померла у 1990 році. 27 років потому її тіло носять вулицями її рідного села Панггала, щоб вона теж могла взяти участь в загальному святкуванні.

Свято врожаю – не єдиний привід викопати мерців з могил. Їх можуть діставати на світ, щоб поспілкуватись чи щось запропонувати. Незважаючи на формальдегід та муміфікацію тіл померлих витягують з гробів в масках – без цього запах, мабуть, просто валить з ніг.

Люди народності тораджан не вважають людину померлою до похорону, які проходять з усім можливим шиком і пишністю. Часто люди роками і десятиліттями відкладають на похорон, щоб свято вийшло по-справжньому багатим.

Після викопування трун і вилучення останків тілам дають як слід висохнути. Лише після цього люблячі родичі починають готувати своїх близьких до свята.

Через вологий індонезійський клімату тіла необхідно просушити перед тим, як прикрашати їх до свята.

Родичі переносять тіла небіжчиків в село, де зачісують і одягають їх для щорічного параду, який проходить навколо всього села.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *