Найстаріші міста Європи

Міське поселення — це територіальне утворення, яке колись ознаменувало нову віху у розвитку людської цивілізації. Сьогодні в нашому розумінні місто — це символ чогось прогресивного, місце, де кипить життя. І в цьому ми дуже схожі з нашими предками, які хоч і створювали свої перші міста з іншою метою, але все ж, самі не підозрюючи, стали прабатьками того, що називається прогрес, інформує Ukr.Media.

Міста з'являлися спочатку як території, де процвітала торгівля і ремісництво, тоді як сільські поселення все одно складали кістяк суспільно-територіального поділу. Більш того, на деяких територіях мали місце міста-держави з власним зводом законів і правил для їх мешканців. Відгомони тих стародавніх часів можна відшукати і сьогодні. І не десь на далеких островах, де племена живуть за традиціями предків, а в найближчих європейських країнах. Можливо, ви здивуєтеся, але деякі міста Європи існують ось вже кілька сотень, а то і тисяч років.

Кадіс

Іспанський Кадіс починає свою історію з 1100 року до нашої ери. Першими його жителями були самі засновники — фінікійці, мовою яких місто мало назву Гадір. У ті далекі часи це був найважливіший торговий центр, де продавали і купували переважно бурштин. А ось після того, як територію сучасної Іспанії завоював Рим, Кадіс став одним зі стратегічно важливих портових міст імперії. До речі, саме з Кадіса вирушав у два своїх доленосних для всього світу плавання Христофор Колумб.

Халкіда

За деякими даними, вік цього міста становить 2800 років. Він розташований на Евбеї — одному з грецьких островів. Попри те, що сьогодні поселення не можна віднести до знакових (воно відоме переважно як туристичний центр), Халкіди була досить відомими у давнину. Навіть Гомер писав про них у своїй знаменитій «Іліаді». А також відомо, що місто вважалося важливим у період римського панування.

Афіни

Грецька столиця має дивовижну давню історію. Як місто-держава вона виникла в 5000 році до нашої ери і відрізняється не тільки дивовижними історичними пам'ятками, але і не менш унікальною міфічною історією походження. Згідно з нею, перший правитель міста Кекроп — напівлюдина-напівзмія, мав вирішити суперечку про дари місту між богами Посейдоном і Афіною. Володар морів дарував джерело, а богиня мудрості — оливкове дерево. Але Кекроп віддав перемогу Афіні, назвавши місто на її честь.

Пловдив

Хто б міг подумати, що це болгарське місто було засноване більш ніж 4000 років до нашої ери. Отже, уродженцями цих земель історики вважають фракійців. Дещо пізніше Філопопполіс (така давня назва міста) заселили люди, що прийшли з територій сучасної Македонії та Греції, а ще пізніше — римляни. А ось в 14 столітті Пловдив був завойований османами і залишався частиною імперії аж до другої половини 19 століття.

Задар

Заснування цього хорватського міста датується 900 роком до нашої ери. Першопоселенцями Задара вважаються іллірійці — корінні племена, що населяли прилеглі території в 9 столітті до нашої ери. Згодом місто увійшло до складу Римської імперії, а після її розпаду — Візантійської імперії. У 17 столітті Задар в різний час переходив у руки французів, турків, венеційців і османів. Однак сьогодні місто є однією з історичних пам'яток Хорватії. А також його охоче відвідують туристи, охочі насолодитися древніми архітектурними спорудами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *