На аукціон виставили пророчий светр леді Ді. Чорна вівця серед королівської сім’ї

Светр принцеси Діани з овечками, який вона одягала у віці 19 років ще до шлюбу з принцом Уельським, зараз продається на аукціоні Sotheby’s. Цього тижня його виставили на аукціон. 

Історія одного джемпера – історія легендарної леді Ді

Леді Діана Спенсер одягала светрика у червні 1981 року на матч поло, де вона спостерігала за змаганнями свого нареченого принца Чарльза. На той момент минуло чотири місяці після оголошення про їхні заручини, йдеться в статті BBC Culture.

Цей червоний джемпер із химерним малюнком овечки – від бренду Warm and Wonderful. Цікаво, що на червоному тлі зображені однакові білі вівці, та серед них є одна єдина – чорна.

Таким чином малюнок натякає чи то на обраність того, хто носить светра, чи на інакшість, чи може навіть дивакуватість. Зрештою, сама Діана називала себе аутсайдером, тобто людиною, що вирізняється з-поміж інших силою власних страждань.

Тоді преса закидала молодій леді Спенсер “нахабного кивка в бік власної винятковості”, адже вона от-от мала стати членом королівської родини. Як показав час, Леді Ді виявилася білою вороною (чи то чорною вівцею), власне, серед членів королівської родини.

Її винятковість полягала зовсім не в тому, що одного разу вона до неї увійшла. А в тому, що ця жінка аристократичного походження не гребувала тиснути руки хворим на СНІД та обіймати знедолених калік.

Люди по всьому світу захоплювались її здатністю схиляти голову перед чужим болем, елементарним людяним співчуттям. Діана Спенсер, безсумнівно, мала винятковий дар, і очевидно, знала про це. Цей дар – любов. 

Діана була аристократкою!

Діана була аристократкою!

Діана намагалась щось сказати? 

Історикиня моди та кураторка у Королівській школі рукоділля Елері Лінн так не вважає. На її думку, преса та громадська думка заднім числом наділяють леді Ді, деякі її слова та вчинки додатковим символізмом.

Я не вірю, що в той час у неї було відчуття “однієї чорної вівці”… Вона була дуже молодою жінкою, яка розвивала своє власне почуття стилю і багато часу приділяла моді. Вона одягалася, як її однолітки, і була дуже грайливою в цьому. Вона ще не була на тому етапі здатна до спілкування через моду”, – вважає експертка.

До всього, Лінн пояснила, що джемпер такого крою в Британії того часу носили саме британці, що належали до середнього та вищого класу. Діана ж, за словами історикині, на той момент знаходилась в епіцентрі найексклюзивнішого клубу Британії, що підтверджував її одяг.

Джемпер лише став грайливою частиною її гардеробу, вважає експертка. Діана була типовою представницею аристократів, які при тому не бажали випинати власного походження і до багатьох речей ставилися легко і з гумором. 

За словами Лінн, згадки королівських кутюр’є свідчать про те, що Діана не носила того, що їй не подобалось. Проте вона лише згодом усвідомила велич цієї гри – заявляти про щось через модні речі, і це стало тішити її.

Деколи принцеса одягалась, порушуючи протокол, навмисно. З часом Діана ставала все більш вправною у своїх повідомленнях через тогочасну моду, отримавши вплив на людей по всьому світу після весілля. 

“Згодом вона зберегла грайливість і бунтарство, свідомо розсуваючи межі. Ця грайливість і сучасність стали невід’ємною частиною особистості Діани. Ви можете побачити це в її виборі, і це говорить про щось ширше, про порушення королівського протоколу іншими способами – коли вона зустрічалася з хворими на СНІД, обіймала дітей і порушувала звичаї. І її мода відображає цю ж особистість”, – говорить експертка.

Та історик моди з Університету Глазго Саллі Такетт погоджується з думкою британської колеги щодо того, що навряд чи Діана сигналізувала про щось за допомогою светра вже у 1981 році. За його словами, 80-ті роки були пов’язані з яскравими й часто суперечливими кольорами та сміливими заявами. Це було особливо помітно в дизайні трикотажних виробів тієї епохи.

“Джемпер “чорна вівця” ідеально вписується в це! Особливо з контрастними кольорами та повторенням візерунка вівці, і це говорить про зростання якості британського трикотажу та дизайну в цей час”, – резюмував експерт.

Крім овечок були ще лами 

Британська історикиня вказує на ще один культовий предмет трикотажу – яскраво-рожевий джемпер на тему лами, який 19-річна Діана одягла в Balmoral безпосередньо перед весіллям.

“Їй подобалося “заміське вбрання”, але з родзинкою, тому вона одягала кумедний рожевий джемпер із класичними штанами, заправленими в чоботи Hunter, або фантастичний твідовий бомбер, який вона носила, перетворюючи класичний сільський гардероб на сучасний молодіжний одяг”, – пояснила експертка.

Рожевий джемпер із зображенням лами був ще одним відомим вибором в’язаного одягу Діани – вона носила його зі штанами, заправленими в класичні чоботи Hunter.

Рожевий джемпер із зображенням лами був ще одним відомим вибором в’язаного одягу Діани – вона носила його зі штанами, заправленими в класичні чоботи Hunter.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Кейт Міддлтон не змогла врятувати батьків від банкрутства
  • Кейт Міддлтон зізналася: вона вважає принца Вільяма своїм конкурентом
  • Король Чарльз III поставив принцу Гаррі ультиматум. Інакше жодних переговорів
  • Немає часу! Король Чарльз III не зустрічатиметься з принцом Гаррі під час його візиту до Великобританії

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *