Моторошні карикатури Першої світової, від яких все в жилах холоне

Чи замислювалися всі ці карикатури (які лише при дуже великому бажанні можна назвати смішними) пасквіль на німецьку військову і політичну машину часів Першої світової, передає Ukr.Media. Однак у підсумку Альберто Мартіні проїхався практично по всім учасникам конфлікту — це було нескладно, бо правих і добрих в цій жесточашей різанині практично не було. Листівки розсилалися солдатам італійської армії в якості мотивуючої агітації.

Зверни увагу на ту художню мову, яку Альберто сміливо вибрав для реалізації — такий стиль графіки з'явився світу ще наприкінці чотирнадцятого століття і звався «Танці смерті». Тому серія і отримала назву Danza Macabra Europea. Головним героєм «Танців», природно, була смерть у всіляких інкарнацій, а людці є лише нікчемними страдальцами.

Зараз подібними зображеннями в основному бавлять публіку сатанинські блек і дез-метал групи, однак в свій час вони часто носили повчальний характер і прикрашали цілком солідні церкви для залякування пастви і розваги священнослужителів. Додати танців політичний характер з боку Альберто Мартіні було, може, і не революційним, але свіжим і вкрай своєчасним рішенням. До того ж цей той випадок, коли художник працював за політичним замовленням, але в підсумку зміг висловити свою глибоку відразу до всієї проклятій війні в цілому. Сила!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *