Як виглядає підводний ядерний вибух – неймовірне видовище!

25 липня 1946 року США реалізували перший підводний атомний вибух. Пристрій Baker потужністю 23 кілотонни помістили на глибину до 27 метрів, щоб подивитися, як будуть впливати ядерні вибухи на кораблі. Випробовування пройшли настільки успішно, що наступне десятиліття Америка ще не раз проводила аналогічні експерименти, але дані, особливо відеозаписи, були засекречені, інформує Ukr.Media.

Порівняно недавно фізик Грег Спріггс з Ліверморської національної лабораторії імені Ернеста Лоуренса Міністерства енергетики США, виклав у мережу архівний запис більш пізнього ядерного підводного вибуху, проведеного в рамках операції Hardtrack I 21 травня 1958 року на Тихоокеанському випробувальному полігоні.

Серед інших особливо виділяється підводний ядерний вибух під маркуванням Umbrella. Для випробувань використовувалася бомба Mk-7 потужністю 8 кілотонн. розміщена на порівняно невеликій глибині.

В якості мішеней використовувалися списані кораблі, в тому числі і кілька японських крейсерів. Висота хвиль сягала 30 метрів. Кораблі-мішені були частково знищені, ті, що залишилися отримали радіоактивне зараження до 8000 рентген. Нейтралізувати його не вдалося.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *