Хто за часів наших бабусь насправді був головою сім’ї

Сім'я — це основа суспільства і раніше вона грала особливу роль. Згадаймо, як справи були в ту епоху, і навіть подивимося, що говорили про сімейне життя ті, хто про це знав не з чуток, інформує Ukr.Media.

У 80-х роках минулого століття, як і століттями раніше, був поширений наратив про те, що чоловік — безумовний глава сім'ї, а жінка, логічно, повинна йому підкорятися. Однак на практиці це не завжди було так. Коли людей на вулиці запитували, хто ж заправляє всім у сім'ї, відповіді різнилися.

Але дивно й те, що, навіть якщо раніше офіційно визнавався головою чоловік, варто було копнути глибше, як стає зрозуміло, що це часто не так. Так, наприклад, у радянських сім'ях було нормальною справою, що всі заробітки сім'ї йшли в одну "касу", якою розпоряджалася, звичайно ж, дружина. "Глава" сімейства із цим охоче погоджувався, отримуючи пару рублів в день на обід.

Як показує практика, гроші — це далеко не єдина тема, відповідальність за яку "глави" сімей переклали на "слабкі" жіночі плечі. Побутова імпотенція, як це зараз модно називати, — явище далеко не нове, у 80-ті все було так само. Велика частина чоловіків була не в змозі ні сорочку собі вибрати, ні потім знайти її у себе в шафі.

Здавалося б, якщо за фактом на чолі сім'ї була все-таки дружина, хто ж тоді відповідає за господарство? Чоловік? Але й тут ініціативу взяли дівчата. І випрати, і нагодувати, і спати вкласти. Представники сильної статі з таким устоєм, зважаючи на все, були згодні.

Головне питання "Хто ж був главою сім'ї у 80-х?" так і залишиться без відповіді. Тут як подивитись. Все-таки кожен осередок суспільства, вибачте за кліше, живе за своїми правилами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *