5 способів дізнаватися більше кожен день

Джастіну Кітчу, який за сумісництвом гендиректора навчального порталу Curious виконує ще роль батька, тренера і вихователя трьох маленьких дітей, прекрасно відомо, як важко завантаженій справами людині виділити час, аби навчитися чомусь новому. За іронією долі, його сайт присвячений тому, щоб допомогти людям опановувати нові навички та вміння, інформує Ukr.Media.

Ось декілька хитрощів, які допоможуть вибудувати щоденний режим навчання.

1. Складіть список того, чого мрієте навчитися

Подумайте, які знання та навички ви хотіли б отримати, якщо б вчилися зараз в інституті. Книжкові магазини і публічні бібліотеки — відмінне джерело тем і питань, які вам може бути цікаво вивчити. Я намагаюся, щоб у моєму списку постійно було від 5 до 8 таких тем. Одні з них — масштабні, начебто академічного курсу в коледжі, освоєння іноземної мови або музичного інструменту. Але більшість з них не такі значні. Наприклад, зробити або спробувати щось вперше в житті, досліджувати значення якого-небудь слова або ідеї, яка мені незрозуміла. Якими б не були ваші бажання, складання списку допоможе вам впоратися з вирішенням більшого числа цих питань.

2. Розташуйте програми у вашому девайсі по-іншому

Смартфони і планшети — безцінний ресурс для заповнення вільного часу пізнавальною інформацією або ж порожніми і непотрібними заняттями. Видаліть безглузді ігри і програми для покупок. Перемістіть додатки для соціальних мереж, на зразок Twitter, Instagram і Facebook, подалі від головного екрана, щоб кожен раз доводилося витрачати час на їх пошук. А поки ви шукаєте ярлик однієї з цих мереж, зробіть свідоме зусилля і відкрийте одне з тих цікавих додатків, які ви розмістили на головному екрані, щоб було легше до них дотягнутися.

3. Виділяйте для навчання невеликі відрізки часу

Я намагаюся знаходити для занять зі списку щодня по 5-15-30 хвилин в залежності від складності завдання. Якщо йдеться про вивчення іноземної мови, то мені потрібні 30 хвилин і додаток типу Duolingvo. Для прослуховування академічних курсів на TED або Curious мені потрібно 15-20 хвилин. Для прослуховування музики (список творів у мене завжди під рукою) іноді вистачає і п'яти хвилин.

4. Читайте книги в електронному вигляді

Я постійно поповнюю свою віртуальну бібліотеку новими книгами, а читаю в основному науково-популярні книги, документальні та історичні романи. Я користуюся додатком Kindle, яке підходить і для телефону, і для планшета і дозволяє продовжити читання в будь-який момент на одному із цих пристроїв. Більше того, я можу читати паралельно кілька книг, перемикаючись з 900-сторінкової автобіографії на спогади про будівництво притулку для слонів в Африці, або на допомогу по саморозвитку.

5. Створіть всі умови для занять

Тримайте блокнот у себе перед очима, щоб у кожен вільний момент у вас з'являлася спокуса продовжити розвивати свої навички у малюванні. Завжди носіть з собою в сумці або рюкзаку картки з іспанськими (або французькими словами), щоб освіжити свій лексичний запас. А ще я тримаю гітару на підставці прямо в кабінеті. І коли заходжу туди, щоб перевірити пошту, граю кілька акордів пісні, над якою зараз працюю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *