Квіти, які зіпсують вашу ділянку — не садіть їх

Далеко не всі планують овочеві грядки на дачі, хтось вважає за краще займатися виключно садом. Але вирощування квітів потребує чи не більшої уваги, ніж томати та огірки. Причому проблеми можуть розпочатися ще на етапі вибору рослин — багато квітів не просто не прикрашають ділянку, а й завдають шкоди іншим рослинам. Ми зібрали топ квітів-агресорів, від яких краще відмовитись, інформує Ukr.Media.

Гігантський золотарник

Досить популярна рослина на садових ділянках. Немає нічого дивного, що садівники надають перевагу багатьом іншим квітам — при розростанні квітів створюється враження, що ви опинилися на сонячному полі. Та й стійкості рослини можна лише позаздрити. При цьому варто пам'ятати, що якщо запустити зростання квітів і ніяк не контролювати його, золотарник може витіснити сусідні рослини. Зрештою, суцільний килим із золотарника виглядає не надто естетично, тому вибирайте сорт, який розростається не надто швидко.

Шипшина

Симпатичні квіти шипшини знайомі всім нам із дитинства. Смачний чай із шипшиною та настоянки допомагають підвищити імунітет і в цілому підбадьоритися. Але чи варто висаджувати кущі шипшини на своїй ділянці? Не всі досвідчені садівники визнають це гарною ідеєю. Чи знаєте ви, що деякі види шипшини можуть захопити ваші грядки? Якщо вам дорогий урожай, краще виберіть інші рослини для краси ділянки.

Дзвіночок

Милі квіти привертають увагу і так і хочеться посадити дзвіночок у себе під вікном на дачі. І тут немає особливих протипоказань — при правильному виборі дзвіночок ніяк не зашкодить вашій ділянці і в цілому не становить небезпеки. Головне, не помилитися з видом рослини, оскільки, наприклад, карпатський дзвіночок має властивість перетворюватися на справжній бур'ян.

Недоторка (бальзамін) залізиста

Цей трав'янистий однорічник був завезений з Гімалаїв як декоративний вид і завдяки симпатичним рожевим квіткам відразу ж завоював любов квітникарів. Хоча недоторка віддає перевагу вологим болотистим ґрунтам, в цілому це дуже невибаглива рослина. Крім того, квітка здатна розкидати насіння на значні відстані. Рослина розселяється на великі території і в низці регіонів вже визнана інвазивною. Краще утриматися від висадки недоторки залізистої на власній ділянці, а якщо квітка вже росте — не допускати дозрівання насіння та його подальшого поширення.

Люпин багатолистий

Люпин, найгарніша рослина сімейства Бобових, полюбилася багатьом квітникарям. Його високі суцвіття, унизані яскравими рожевими, блакитними, синіми або бузковими квітами, і насичена густа зелень привертають увагу. Сортовий люпин чудово виглядає на клумбі, височіючи над низькорослими видами. Він невибагливий, не потребує складного догляду та особливих умов. Саме невибагливість зробила один із видів квітки, а саме — люпин багатолистий, інвазивним. Якщо не контролювати рослину, у короткий термін вона займає великі простори, витісняючи інші місцеві види. І хоча люпинові луки виглядають дуже мальовничо, люпин багатолистий — справжній, хоч і дуже гарний, агресор.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *