Хто створив ці “кола в Сахарі”

Хто створив ці "кола в Сахарі"

Соцпортал запитав у штучного інтелекту ChatGPT, хто створив кола Наззалена.

Походження круглих споруд у пустелі Сахара, відомих як“Око Сахари“, остаточно не встановлене, але вважається, що їх створили скотарі-кочівники або, можливо, доісторичні люди. Деякі теорії припускають, що їх використовували як загороди для худоби, місця зустрічей або астрономічні маркери, – вважає ШІ.

Коли і хто виявив кола

Кола були відомі місцевим жителям і мандрівникам у пустелі Сахара впродовж століть. Однак вважається, що перше зафіксоване відкриття кіл західними дослідниками та археологами відбулося на початку 20 століття.

Точна дата й обставини першого відкриття не підтверджені документально, але цілком імовірно, що кола були вперше виявлені західними мандрівниками й дослідниками, які займалися картографуванням і вивченням пустелі Сахара наприкінці XIX – на початку XX століття.

Перше систематичне дослідження“Ока Сахари” було проведене французьким археологом Жаном-Лоїком Ле Келлеком у 1980-х роках. Дослідження Ле Келлека були присвячені розподілу і розташуванню кіл і допомогли встановити їхнє значення як важливого аспекту передісторії Сахари.

Відтоді багато інших дослідників і археологів провели додаткові дослідження кіл, і ці споруди стали предметом постійних досліджень і вивчення.

Що відомо про Кола

“Eye of Sahara“, – це круглі споруди, знайдені в пустелі Сахара, вік яких, як вважають, становить тисячі років. Вони зазвичай складаються з невисоких кам’яних стін, що утворюють круглу форму, і можуть мати розміри від кількох метрів до кількох сотень метрів у діаметрі. Деякі з великих кіл містять усередині себе більш дрібні кола, що навело деяких дослідників на думку, що вони могли мати ритуальне або астрономічне призначення.

Точне призначення кіл невідоме, але було запропоновано кілька теорій. Згідно з однією теорією, їх використовували доісторичні кочівники-скотаріуси для лову перелітної дичини, такої як газель, згідно з іншою теорією, їх використовували як загони для худоби. Третя теорія свідчить, що їх використовували як астрономічні маркери або для проведення ритуалів.

Незважаючи на відсутність конкретних доказів, кола залишаються інтригуючим аспектом передісторії Сахари і продовжують бути предметом постійних досліджень і вивчення.

Дослідження кіл

Вивчення кіл у Сахарі стало предметом постійних досліджень і пошуків археологів та інших фахівців.

Деякі з методів, що використовуються під час вивчення кіл, включають аерофотозйомку і технології дистанційного зондування, які дали змогу дослідникам краще зрозуміти масштаб і поширення цих структур. Для збору додаткової інформації про вік, будівництво і призначення кіл були проведені наземні дослідження і розкопки.

Археологи також вивчили екологічний контекст, у якому були створені кола, включно з кліматом і рослинністю місцевості, щоб зрозуміти, як жили і виживали доісторичні люди в пустелі Сахара.

Крім цих наукових підходів, існують також міждисциплінарні дослідження кіл, які спираються на антропологію, соціологію і фольклор, щоб пролити світло на культурний і соціальний контекст цих споруд.

Загалом, вивчення кіл продовжує залишатися захопливою і важливою галуззю досліджень, що дає змогу зрозуміти передісторію пустелі Сахара і людей, які там жили.

Конспірологічні теорії про “Око Сахари”

Теорії змови про походження кіл у пустелі Сахара не ґрунтуються на будь-яких наукових доказах і не сприймаються всерйоз основними археологами та іншими експертами.

Ці теорії змови зазвичай припускають, що кола були створені позаземними істотами або стародавніми цивілізаціями з розвиненими технологіями. Деякі прихильники цих теорій вказують на точну геометрію кіл або той факт, що вони розташовані у віддалених районах, як на доказ на підтримку своїх тверджень.

Однак ці теорії не підкріплені жодними достовірними доказами і не приймаються науковим співтовариством. Основна точка зору полягає в тому, що кола були створені доісторичними людьми в практичних або ритуальних цілях.

Під час спроби зрозуміти походження кіл або будь-якого іншого археологічного об’єкта важливо критично оцінювати твердження і спиратися на науково обґрунтовані дослідження.

Останні дослідження кіл у Сахарі

Останні дослідження кіл використовували різні методи, щоб отримати нове уявлення про походження і призначення цих структур.

Деякі з останніх досліджень використовували аерофотозйомку, дистанційне зондування та географічні інформаційні системи (ГІС) для створення детальних карт кіл і кращого розуміння їхнього розподілу та закономірностей. Ці дослідження дали змогу отримати нову інформацію про розмір, форму та орієнтацію кіл, а також про ландшафт, у якому вони розташовані.

Для збору додаткових даних про кола і виявлення потенційних свідчень їхнього використання були проведені наземні дослідження. Ці дослідження включали археологічні розкопки, які допомогли датувати кола і визначити типи матеріалів, використаних при їхньому будівництві.

На додаток до цих методів у деяких останніх дослідженнях використовували комп’ютерні симуляції та моделі для вивчення того, як могли використовуватися кола, і перевірки різних гіпотез про їхнє походження.

Загалом, вивчення Eye of Sahara залишається активною областю досліджень, і постійно з’являються нові відомості та ідеї.

Eye of Sahara в кіно

око Сахари фігурувало в низці фільмів і телепередач як декорації до сюжетів, що відбуваються в пустелі Сахара.

Наприклад, у фільмі “Мумія” (1999) кола зображені як стародавні руїни, пов’язані з потужним прокляттям. У фільмі “Трансформери: Помста занепалих” (2009) кола показано як частину таємничого ландшафту, який містить ключ до інопланетної змови.

У цих та інших фільмах кола часто зображуються як загадкові й таємничі структури, що посідають центральне місце в сюжеті та додають загальну атмосферу пригод і таємниць.

Важливо зазначити, що зображення кіл у кіно і на телебаченні часто не ґрунтується на реальних фактах і не повинно сприйматися як представлення дійсного призначення або походження цих структур.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *