Чому не можна дарувати саджанці та квіти у горщиках

Прийняти? Ні, вкрасти!

«Помітила дивну закономірність: варто мені взяти відросток квітки у когось на розплід, як у господині всі ці рослини гинуть. А в мене хоч би що — колосяться! І ті, що беруть у мене, рідко приживаються. Може, недарма кажуть, що саджанці красти треба, щоби добре росли?» — пише на форумі дачниця Тетяна, інформує Ukr.Media.

У коментарях купа подібних історій. У когось загинула яблуня після того, як сусідка взяла саджанець, хтось ніяк не може розвести флокси, хоч і діляться з ним усі, у кого ці квіти радують буйним цвітом щоліта. А ось крадені півонії ростуть як на дріжджах. У чому тут може бути річ?

Прикмета свідчить: вся річ у тому, що материнська рослина ображається, коли її «дитинку» комусь віддають просто так. І тому гине і вона, і малеча. Щоб зберегти рослини, потрібно попросити за саджанець бодай символічну монетку.

Прикмета пішла з часів предків: розсаду купити не було де, тому відламували відросток потай, а в землю поруч із материнською квіткою закопували монетку.

Вчені агрономи розводять руками: ніякого раціонального пояснення такого явища немає. Висловлюють хіба що версію, що даровану рослину садять нашвидкоруч.

Або, можливо, на ділянці просто умови для неї невідповідні, тому вона ніяк не приживається. А крадені рослини ростуть тому, що вони й до того росли будь-де, причому без жодного належного догляду.

Негатив у горщику

Зараз стало модно дарувати квіти не в букетах, а в горщиках. Зрізані квіти справді шкода: вони ніби несуть із собою дух в'янення. Але прикмети кажуть, що рослини в горщиках теж не найкращий подарунок. Це як побажання людині якнайшвидше врости в землю, тобто померти. А сира земля несе із собою цвинтарний дух.

Втім, якщо ви вірите в цю прикмету, то негатив можна зняти просто віддавши монетку за квітку. Або є ще один спосіб: душ для квітки. Вважається, що будь-яку негативну енергію можна змити. Так що щедро обприскуйте нового постояльця водою і нічого не бійтеся.

Що ж до сирої землі, то зараз дуже рідко продають рослини саме у землі. Найчастіше в горщиках — спеціальна торфова суміш.

З іншого боку…

Є й рівно протилежна прикмета. Вважається, що подарована квітка у горщику стає талісманом для свого нового будинку та його господарів. А якщо вже рослина не прижилася, почала в'янути, чахнути і сохнути, значить, свою справу вона зробила — відвела недобрий погляд, врятувала щастя в хаті. У такому разі радять сказати квітці спасибі та закопати її на вулиці в землю.

А ось що дійсно не варто дарувати, то це квіти сухі чи штучні. Нічого хорошого такі рослини новому власнику не принесуть.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *