Шкіра і шкірозамінник: як самостійно відрізнити натуральний матеріал від штучного

Всім відомо, що вироби зі справжньої шкіри є куди більш міцними і довговічними в порівнянні з виробами зі шкірозамінника, інформує Ukr.Media.

На жаль, сьогодні все частіше про використання шкірозамінника виробники взуття, одягу і аксесуарів замовчують, видаючи свою продукцію за натуральну. Ось чому дуже важливо знати, як відрізнити шкіру від шкірозамінника.

Справжня якісна шкіра коштує досить дорого, і різні вироби з неї ніяк не можуть бути дешевими. Тому-то і був придуманий шкірозамінник — більш доступний синтетичний матеріал, який зовні нагадує шкіру, але не має аналогічних якостей міцності і довговічності.

Зазвичай виробники різних шкіряних виробів прямо вказують на своїй продукції, що виготовлена вона зі справжньої шкіри або ж із замінника. Але якщо такої інформації на виробі немає, то з'являється можливість для недобросовісного продавця обдурити недосвідченого покупця, вручивши йому під виглядом натуральної шкіри штучну.

Щоб уникнути обману, кожному споживачу треба вміти самостійно відрізнити шкіру від шкірозамінника. Для цього можна скористатися одним або декількома способами розпізнавання натуральної шкіри.

Так, відрізнити натуральну шкіру від штучної шкіри допоможе підпалювання невеликого зразка матеріалу (зазвичай такий зразок йде в комплекті з виробом). Якщо шкіра натуральна, то при підпалюванні вона буде повільно обвуглюватися і стискатися, виділяючи при цьому характерний "палений" запах. А ось якщо шкіра штучна, то вона при підпалюванні буде плавитися, запах при цьому буде різким, синтетичним.

Ще один спосіб розпізнавання натуральної шкіри полягає у вивченні зрізу зразка матеріалу. Натуральна шкіра ніколи не має текстильної основи, її виворітна сторона на дотик м'яка і нагадує замшу. А ось на зрізі штучної шкіри практично завжди можна легко розрізнити шари: текстиль-основу і синтетичне покриття.

Справжня шкіра при зминанні швидко повертається у вихідну форму, тому згинання зразка матеріалу для перевірки також є дієвим способом виявлення штучної шкіри: якщо при перевірці зразок зім'яти, то шкірзамінник "з головою" видадуть "заломи", які залишилися.

Якщо ж на згині ніяких "заломів" не залишиться, то можна стверджувати, що зразок зроблений зі справжньої шкіри.

Щоб відрізнити справжню шкіру від замінника, можна вдатися до тестування за допомогою звичайної води. Річ у тім, що тільки натуральна шкіра може вбирати вологу і темніти при цьому, адже замінник на потрапляння води ніяк не відреагує: крапля рідини просто скотиться з його поверхні.

Досить оригінальний спосіб перевірки натуральності шкіри — це просто доторкнутися до неї. Справжня шкіра при торканні її рукою миттєво нагрівається від тепла тіла. Замінник же залишиться після дотику холодним. Варто зазначити, що даний спосіб досить суб'єктивний, тому він рекомендований лише в комплексі з іншими методами перевірки шкіри.

Підводячи підсумок, слід зауважити, що визначення натуральності шкіри, з якої виготовлений той чи інший виріб, що купується, краще проводити з використанням одразу кількох з вищеописаних способів — це підвищить точність перевірки і допоможе зробити більш об'єктивні висновки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *