Йога для новачків: з чого почати

Якщо вас цікавить, як займатися йогою новачкові, то ви звернулися за адресою. У нас є 7 порад і відео з 13-ма простими асанами з йоги для стрункості ніг від моделі Victoria's Secret Ромі Стрейд. Модель теж новачок в йозі, так що ви впораєтеся із цим тренуванням не гірше за неї. Але для початку розповімо, як і з чого взагалі варто починати займатися йогою, інформує Ukr.Media.

Почніть з теорії

Щоб вибрати правильну практику для себе, важливо дізнатися яка йога буває. Існує багато стилів і напрямків йоги, якими можна займатися без релігійного або філософського контексту. Спочатку з моменту заснування і до сьогодні в йозі існує лише 4 гілки:

 • хатха-йога
 • карма-йога
 • джняна (раджа)-йога
 • бхакті-йога.

Всі стилі та практики, як давні, так і нові відносяться до однієї з цих великих сімей. Від вибору практики залежить і кінцевий результат, і ваш емоційний стан. Якщо не заглиблюватися в філософію і релігійні моменти, то:

 • хатха — допомагає досягти поставлених цілей (будь то емоційне здоров'я, очищення свідомості або краща фізична форма) за рахунок медитації (концентрації), виконання дихальних вправ (пранаям), статичних поз (асан), а також різних положень тіла та рук (мудра).
 • карма-йога — це практика, яка не спрямована ні на який результат, ви просто робите будь-які дії без бажання безцільно, так би мовити, безкорисливо. Практика особливо підходить тим, хто не має наміру медитувати.
 • джняна-йога — результат, який ви намітили зі своїм учителем, досягається за рахунок медитацій і особливих медитативних вправ для розуму.
 • бхакті-йоги — Просвітлення (повна відданість вищій меті йоги) досягається тотальним ментальним і емоційним поглинанням цієї однією метою.

Розібравшись в цій грубо окресленій структурі, новачок може вибрати практику до душі. Це перший і головний крок до початку занять йогою, тому що це не просто фізичні вправи на певний період для схуднення. Практикують йогу роками і десятиліттями.

Якщо ви самі не розумієте, який вид йоги вам підходить, проконсультуйтеся з сертифікованим учителем. Можливо, вам варто спробувати кілька практик, щоб визначити ту, яка вам найбільше подобається і підходить.

Розберіться в протипоказаннях до йоги

Головна мета йоги — поліпшити фізичне, емоційне і ментальне здоров'я. Важливо не нашкодити, тому протипоказання переглянути доведеться.

До протипоказань відносяться:

 • епілепсія
 • гіпертонія
 • жовчо-кам'яна хвороба
 • вроджений порок серця
 • серйозні травми опорно-рухового апарату
 • прийом антидепресантів, транквілізаторів та інших психотропних препаратів
 • алкогольне або наркотичне сп'яніння.

Крім того, якщо у вас є які-небудь інші захворювання (особливо пов'язані з хворобами серцево-судинної системи), грижі, зміщення дисків, розтягнення зв'язок, болі в спині і т. д., вам варто проконсультуватися з лікарем перед тим, як приступити навіть до занять йогою для початківців.

Під час вагітності та годування деякі види йоги не протипоказані, однак, щоб захистити своє здоров'я та здоров'я дитини, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Також важливо займатися з сертифікованим вчителем з йоги: він буде стежити за тим, щоб ваше тренування проходило у безпечному для вас темпі.

Налаштуйтеся на постійний режим

Важлива складова успішних занять йоги — постійність практики, або "Абх'яса". Якщо ви вирішили займатися, то відступати не варто. Безперервність та регулярність тренувань необхідна для досягнення поставлених цілей. Бажано практикувати йогу кожен день. Багато зірок (Міранда Керр, Вікторія Бекхем, Емілі ДіДонато, Емма Уотсон) займаються йогою кожен день щонайменше 15 хвилин. Це набагато ефективніше, ніж багатогодинні тренування раз на тиждень. Починайте з малого і займайтеся стільки часу, скільки вам комфортно тренуватися.

Не засмучуйтеся, що не дуже гнучкі

Гнучкість — це проблема початківців у будь-яких фізичних навантаженнях, але це абсолютно не важливо. Ви можете відправитися на йогу абсолютно "дерев'яною", гнучкість тіла (і розуму) розвивається під час регулярних тренувань.

Не варто відразу робити стійки і елементи йоги для просунутих. Якщо на початку освоєння йоги ви дасте занадто велике навантаження м'язам, то будете набирати м'язову масу. А це природний процес і хороший метод зменшити навіть ту мінімальну гнучкість, яка була до занять. Тому починайте з базових асан, а силові елементи і стійки можете додати у мірі розвитку витривалості та гнучкості.

Виберіть правильну форму і килимок для йоги

Це може здатися дурницями, але це дуже важливо, адже це багато в чому визначить ваші відчуття від йоги. Для практики ідеально підходять бавовна з додаванням невеликої кількості синтетики. За відчуттями матеріал повністю натуральний, але при цьому еластичний, зносостійкий, що важливо в одязі для занять. Головне, щоб форма була як друга шкіра, але не занадто туга — спортивний одяг не повинен натирати, викликати роздратування або пережимати тіло. Фасон можете вибирати який завгодно, але вам має бути максимально комфортно в одязі для йоги.

Килимок для йоги може бути синтетичним або натуральним (наприклад, з джуту). Комфортніше за відчуттями займатися на синтетичних, вони більш приємні на дотик. Проте синтетичний каремат варто промити теплою водою з нейтральним милом, щоб змити заводське мастило.

У ході використання килимка важливо регулярно мити з таким же ніжним милом без ароматизаторів. Робити це потрібно вручну, обережно, щоб не зіпсувати килимок.

Йога стрункості ніг

З цього відео можете почати займатися йогою. Ромі Стрейд поділилася на своєму Youtube-каналі 15-хвилинним тренуванням — сертифікований майстер з йоги Аміна Таха вчить модель Victoria's Secret базовим асанам, які допоможуть розвинути гнучкість і зробити ноги стрункішими. Заняття підходить для новачків, ним можна замінити ранкову зарядку або робити цей комплекс замість розтяжки перед сном.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *