Український композитор готує виставу для Метрополітен-опери: Сповнена болю матерів

Провідний театр в США – Метрополітен-опера готує виставу про викрадення та депортацію українських дітей росією. Наразі опера на етапі створення. Про це повідомляє The New York TimesЦентр світової музичної культури  про замовлення данного твору повідомили в понеділок.  Писатимуть оперу український композитор Максим Коломієць та американський драматург Джордж Брант. Презентуватимуть виставу планують у 2027 або 2028 році.

“Це буде історію матері, яка вирушає в довгу й небезпечну подорож, щоб врятувати свою доньку, яку утримують у таборі. Хоча персонажі опери є вигаданими, історія заснована на реальних розповідях українських матерів, які описали свою жахливу подорож довжиною 3000 миль з України на окуповану росією територію та назад, щоб повернути своїх дітей з-під варти російської влади”, – підкреслив драматург.

Генеральний менеджер театру Пітер Ґелб наголосив, що метою вистави – є культурна підтримка України в її боротьбі за свободу. Дана опера фактично документує аспект війни, який підкреслює індивідуальний героїзм українського народу перед обличчям найжахливіших і найжахливіших звірств та обставини. 

Композитор Максим Коломієць (ліворуч) і драматург Джордж Брант (праворуч). Фото: The New York Times.

Композитор Максим Коломієць (ліворуч) і драматург Джордж Брант (праворуч). Фото: The New York Times.

Історія матиме щасливий кінець 

Ідея замовити оперу українського композитора виникла під час минулорічної зустрічі Ґелба та першої леді України Олени Зеленської. Також тоді була присутня канадська українська диригентка Кері-Лінн Вілсон, яка одружена з Ґелбом і керує Ukrainian Freedom Orchestra. Українські культурні чиновники поширили інформацію про цю можливість і отримали 72 заявки від композиторів, які були перевірені Метрополітен-оперою. В результаті писати музику буде 42-річний композитор і гобоїст Максим Коломієць.  

“Я відчуваю відповідальність створити щось велике і показати щось дуже гідне про мою країну. Мета полягає не лише в тому, щоб привернути увагу до України, а й пролити світло на подібні ситуації в усьому світі, коли матері зазнають величезних страждань, намагаючись захистити своїх дітей. Я хочу, щоб люди співчували цьому болю та використовували будь-яку можливість на різних рівнях, щоб запобігти виникненню такого болю.  Моя музика буде ніжною, наївною, емоційною і драматичною. Ця історія матиме щасливий кінець. І для нас дуже важливо мати щасливий кінець прямо зараз. Я намагаюсь уявити собі мирну та квітучу Україну”.

Відзначимо, Метрополітен-опера була однією з перших культурних організацій, яка оголосила після вторгнення росії, що не буде залучати виконавців або інституції, які підтримували путіна, і розірвала зв’язки з однією зі своїх найбільших зірок, російською сопрано Анною Нетребко.

Відтоді культурний заклад допоміг створити Ukrainian Freedom Orchestra, ансамбль біженців, які втекли від війни, та артистів, які залишилися, який провів два міжнародні тури. Компанія також влаштувала концерти на підтримку України та розвісила банери у вигляді українського прапора на зовнішній частині театру.

Фото: The New York Times.

Фото: The New York Times.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Перед штаб-квартирою ООН постала дивна інсталяція – відео
  • Лайма Вайкуле про Кіркорова, Баскова та Валерію: Дуже хотілося б з ними зустрітися десь після війни…
  • На аукціоні у Парижі виставляють скелет рідкісного динозавра "Баррі" – відео
  • Є фальшиві ноти! На Голос країни прийшла протеже одного з тренерів. Глядачі розійшлися на думці – відео
  • Тоня Хижняк, Григорій Решетнік, Тимур та Інна Мірошниченко опинились в одній зграї – відео

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *