У Андрія Куркова нема і не буде ніякого Бахмута! Мережі обурив скандал серед письменників

Нещодавно в Мережі спалахнув грандіозний скандал за участю письменника Андрія Куркова, його колеги та військовослужбовця Артема Чеха, а також журналіста Данила Яневського. Артем Чех звинуватив Андрія Куркова у неприпустимій поведінці. За Куркова заступився Яневський, за що від користувачів дісталося на горіхи вже Яневському. Отже, розказуємо.

Твори українського письменника Андрія Куркова перекладені багатьма мовами, тобто письменник у світі досить добре відомий. Нещодавно Куркова запросили взяти участь у фестивалі PEN Canada 2023. Туди ж запрошено й російську журналістку Машу Гессен. І Андрій Курков ухвалив запрошення організаторів. Йому належить обговорити з Гессен російсько-українську війну у форматі розмови.

Андрій Курков

Андрій Курков

Той факт, що український письменник прийняв таке запрошення, обурив Артема Чеха. Артем згадав схожий випадок, який стався раніше з ним, про що написав у Фейсбуці.

«У травні ми (я, Цілик і Чапай) відмовилися брати участь у фестивалі в НЙ, який проводили прекрасні люди з ПЕН Америка, саме через подію, в якій паралельно в рамках фестивалю брали участь Маша Гессен й інші хороші руські (російський контекст, жертви тоталітаризму, оця вся болотна муть). Була домовленість, що ми приїжджаємо на фестиваль лише за умови відсутності там представників росії. Вже пізніше організатори забули про надані нам на старті гарантії, що на фестивалі не буде російських учасників, незалежно від їхніх поглядів. Ми не змовчали. Для багатьох наш демарш став поперек горла. Як результат – скасування події Гессен, їх вихід з ПЕН Америка, купа маніпулятивних статей у провідних журналах і газетах США and so on».

Артем Чех

Артем Чех

Далі Артем Чех наголосив, що Андрій Курков знав про цей випадок. І що після цього фестивалю він, Артем Чех, поїхав до Бахмуту. І слава богу, що лишився живий.

«Пане Андрію, я просто не можу не висловитися. Не задля шакалячого експресу (не мій шлях), просто промовчати – проковтнути. Так, обурює і наповнює люттю».

Після цього до дискусії приєднався відомий журналіст Данило Яневський. Який також висловив свою думку на сторінках Фейсбуку.

«Я не знаю, ніколи не читав письменника Чеха. Навіть не підозрював про його існування. Каюсь. Читав іншого чеха. Його звали Ярослав Гашек. Перебування в лавах ЗСУ не дає індульгенції ні від чого. Насамперед від хамства. У всесвітньо відомого українського письменника Андрія Куркова – наша спільна війна. У громадянина України Андрія Юрійовича Куркова свій Бахмут. Своя Азовсталь. Своя Кліщиївка. Кожен воює на своєму місці так, як може. Андрій воює з честю, гідністю та притаманною йому чесністю і мужністю. І з цього питання у мене також все».

Данило Яневський

Данило Яневський

І тут, як то кажуть, почалося. Якщо на сторінці Артема Чеха коментатори поводилися стримано і навіть часом ввічливо, то пост Данила Яневського викликав переважно негативні коментарі. І навіть не так на адресу Андрія Куркова, як на самого Яневського. Журналіста звинуватили у невігластві, якщо він не читав Артема Чеха, у некомпетентності, якщо він порівняв Куркова та Чеха тощо. У коментарях відзначилися журналіст Вахтанг Кіпіані (за Чеха) та письменник Ян Валетов (за Яневського).

Вахтанг Кіпіані

Вахтанг Кіпіані

«У Артема Чеха – реальний Бахмут. Реальний. У Андрія Куркова при всій повазі до активної медіароботи в інтересах України не було, нема і не буде ніякого Бахмута. Урівнювати ці два досвіди і знецінювати самопожертву – це дуже дуже погана ідея», – прокоментував пост Яневського Кіпіані.

Саперка та засновниця фонду «Свої» Леся Литвинова присвятила Данилові Яневському пост, де згадала про те, як вона познайомилася з Артемом Чехом.

«Так сталося, що ми [в Бахмут] виходили в складі однієї групи. Але там не має жодного значення ким ти був в цивільному житті. Письменником, чи вантажником. Важливо лише чи є в тебе яйця, чи немає. У нього були.

Мене поранили менш ніж за добу. Він, разом з іншими хлопцями, протримався п’ять. П’ять діб пекла, які навіть найвидатніший письменник не в змозі описати. Бо немає таких слів в жодній мові світу. І не має бути. Як не має бути того, що там відбувалось».

Леся Литвинова

Леся Литвинова

Громадська діячка Марія Берлінська назвала ці перепалки «дружнім вогнем по своїх» і пояснила, що зараз усі дуже втомилися. А також додала, що порівнювати досвід військовослужбовця із досвідом суто цивільної людини не зовсім коректно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Назвала суд посміховиськом! Кевін Костнер загнав колишню дружину в глухий кут
  • Кеті Перрі перервала мовчання після скандалу навколо колишнього чоловіка
  • Поховав батька і сам прожив лише тиждень. Стала відома причина смерті актора серіалу Ейфорія

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *