Києво-Печерську лавру та центр Львова внесли до списку спадщини ЮНЕСКО, яка перебуває під загрозою

Організація ЮНЕСКО внесла у список всесвітьної архітектурної спадщини декілька об’єктів в Україні. Йдеться про Собор Святої Софії та Києво-Печерську лавру в столиці, а також про історичний центр Львова. Зазначається, що всі ці споруди перебувають нині під загрозою.

Про це повідомляє постійне представництво України при ЮНЕСКО. Ця інформація опублікована в офіційному каналі в соцмережі Х (Twitter). 

 Дане рішення прийняте через війну, яку веде росія проти України. Зокрема, постійно знищується культурна спадщина нашої держави. В ЮНЕСКО цим дуже занепокоєні.

В організації констатують, що ці два важливі для світу архітектурні об’єкти залишаються під постійною загрозою з початку вторгнення російської федерації. Тобто з 24 лютого 2022 року і донині. 

Справа тут навіть не в тому, що безпосередньо по цим місцям може бути нанесений удар. Йдеться про те, що навіть через атаки поблизу страждають споруди. Ударні хвилі, що їх продукують вибухи, негативно впливають на стан архітектурного надбання, збільшуючи ризики пошкоджень фундаменту, несучих конструкцій тощо. 

“Зіштовхнувшись із ризиком прямого нападу, ці об’єкти також уразливі до ударних хвиль, спричинених бомбардуванням двох міст”, – підтверджують у комітеті ЮНЕСКО.

Організація нагадує державам-учасницям Конвенції про захист архітектурної спадщини людства про їхній обов’язок здійснювати моніторинг і сприяти захисту цих об’єктів. Нагадаємо, що таких країн (що підписали Конвенцію) в світі наразі 195. 

В ЮНЕСКО стурбовані станом культурної спадщини України 

Нагадаємо, що ЮНЕСКО – це міжнародна організація, яка займається моніторингом та захистом об’єктів світової культури. Фактично, це свого роду “бібліотекарі” так “архіваріуси”, які уважно ведуть перелік культурних споруд і не тільки, закликаючи світ ставитися до них дбайливо. 

ЮНЕСКО є спеціалізованою установою Організації Об’єднаних Націй (ООН), яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє “ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам’яток культури світу” тощо.

З самого початку війни організація дуже занепокоєна станом речей в Україні. Наша держава багата на культурні пам’ятки. Через те, що довгий час різні сучасні українські території входили до складу різних імперій, ми маємо унікальні та еклектичні історичні архітектурні надбання. 

Однак російська федерація фактично знищує все це. Так, з останніх новин в цьому контексті – окупанти били по історичному центрі Одеси. Через масштабні руйнування Україна звернулася до ЮНЕСКО за допомогою у відновленні. А в організації навіть вимагають виключити агресора з організації після таких злочинів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Вестибюль станції метро "Лук'янівська" в Києві відремонтують: стала відома вартість проєкту
  • Комісія ЮНЕСКО стурбована ситуацією в Україні
  • Україна звернулась до світу з закликом про допомогу у відбудові пам'яток ЮНЕСКО на Одещині

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *