Одруження у високосний рік: прикмети, забобони, думка церкви

2020 рік буде високосним. Багато молодих пар намагаються планувати узаконити свої стосунки заздалегідь або після високосного року. Але от саме у високосний рік чомусь вважається поганою прикметою оформлення шлюбних відносин. З чим пов'язано таке повір'я і чи має воно під собою підстави?

Астрологія і шлюб у високосний рік

З точки зору астрології кожен новий чотирирічний цикл символізує новий етап у житті людства, високосний рік вважається саме таким початком. До будь-якої справи потрібно підходити відповідально і осмислено, отже, планування весілля в цей рік вимагає серйозного осмислення серйозності своїх намірів. Тому тим, хто не впевнений в тому, що, дійсно, готовий один раз і назавжди пов'язати свої долі, не слід одружуватися у високосний рік, інформує Ukr.Media.

Народне повір'я про весілля у високосний рік

Забобонні предки слов'ян вважали, що після закінчення чотирьох років слід уникати будь-яких змін. У зв'язку з цим вважається, що не можна у високосний рік не тільки одружуватися і виходити заміж, але і розлучатися, переїжджати в нове житло, заводити нових друзів. Вважається, що шлюб, укладений у цей рік, швидко розпадеться, супроводжуватиметься зрадами подружжя. Деякі, особливо забобонні люди вважають, що ті, хто вступає в шлюб у високосний рік, приречені на вдівство.

Думка церковнослужителів про вінчання у високосний рік

Тим, хто вважає себе православним християнином, цікавить думка священнослужителів щодо заборони на вінчання у високосний рік. Служителі церкви радять не дотримуватися ніяких забобонів, у тому числі і що стосуються заборон на вінчання шлюбу. Заборона на шлюб у високосний рік не що інше, як марновірство, тому священики рекомендують не дотримуватися забобонів і дозволяють вступати в шлюб в будь-який рік. Єдине, про що говорить церква – це щодо заборони на вінчання в період Різдвяного, Великого і річних постів.

Оптимістичні поради з минулого

Якщо зробити екскурс в історію і спробувати з'ясувати, що думали наші прабабусі про весілля у високосний рік, то можна буде ознайомитися з абсолютно протилежною точкою зору на це питання. Високосний рік на Русі вважався роком наречених, саме в цей рік дівчатам дозволялося засилати сватів до женихів, а не навпаки. Цікавим звичаєм було те, що чоловікам заборонялося відмовляти дівчині, крім як у виняткових випадках. Деякі дівчата спеціально з нетерпінням чекали настання високосного року, щоб дістати собі бажаного коханого, який не поспішає сам зробити дівчині пропозицію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *