Безглузді забобони, в які вірили наші предки, і прикмети, яким ми довіряємо до цього дня

Практично в кожної прикмети є коріння, забобони виникли не на порожньому місці. Вірити нам у них чи ні — це вже інше питання. Кожен вибудовує свій зв'язок із реальністю, універсальних відповідей немає, інформує Ukr.Media.

Постукайте по дереву, щоб не наврочити

Якщо передбачається щось вартісне або глобальне і ви про це сказали, можете отримати пораду постукати по дереву, щоб не наврочити.

Виявляється, предки вважали, що в деревах жили духи, які допомагали, якщо їх про це попросити. Триразовий стукіт був сигналом про допомогу.

Не дивіться у розбите дзеркало

Розбиті дзеркала — провісники невдач, а якщо в них ще й подивитись, нічого хорошого точно не буде.

Раніше дзеркала вважали своєрідним порталом між світами, коли вони розбивалися, все погане потрапляло до нашого світу. Якщо людина дивилася в уламок, витікала її енергія.

Плюньте через плече, якщо чорна кішка перебігла дорогу

Мабуть, найпоширеніше марновірство, причому таке, що має хоч якесь логічне обґрунтування. Чорний колір здавна належав злим духам, був кольором скорботи й чорної магії, а кішки самі по собі викликають багато запитань своєю поведінкою. Чорна кішка завжди була улюбленицею окультистів і тією твариною, з якою простій людині зустрічатися ввечері на вулиці зовсім не хотілося. А оскільки кішок раніше спалювали разом з їхніми власниками — магами й чаклунами — у народі закріпився їхній "моторошний" образ.

Впустіть кішку в новий будинок

До кішок іншого забарвлення у людей було набагато менше питань, тому їх вважали хранительками будинку. Оскільки вони були пов'язані зі світом духів, кішки могли бачити те, що не під силу людському оку. Якщо кішка спокійно входить до будинку, то в ньому можна жити.

Просипали сіль — киньте ще через ліве плече

При цьому треба обов'язково сказати магічні слова: "Солі солено, болі болево, а мені нісколево", тобто відхрестилася таким чином від проблем людина.

Це марновірство теж має обґрунтування. Раніше сіль була дуже дорогою, тож якщо її випадково просипали, доводилося їсти прісну їжу, погодьтеся, хорошого мало.

Схрестіть пальці на удачу

Деякі з нас схрещували, але не всі знають, що схрещені пальці символізують хрест, а значить, людина, яка так зробила, перебуває під охороною вищих сил. У психології це називається якір. Людина робить повторювану дію і викликає певну асоціативно пов'язану з нею емоційну реакцію. Якщо пальці схрещують на удачу — значить бути удачі!

Не одружуйтеся у травні

Доведено емпіричним шляхом, причому не на одній сімейній парі, що маються і розлучаються ті люди, які спочатку один одному не надто підходили, при цьому весілля їх могло бути в будь-якому місяці.

А от для наших предків прикмета була цілком обґрунтованою, причому це була навіть швидше не прикмета, а заборона. У травні треба було працювати на полях, щоби встигнути все посадити, тож було не до весіль. До того ж до весни всі зимові запаси були під'їдені, і гостей зустрічати просто не було чим.

Присядьте на доріжку

Кажуть, прикмета виникла давно. Так наші предки питали дозволу будинкового покинути будинок. Зараз ця прикмета виявляється цілком корисною, поки сидиш, можна трохи заспокоїтися перед дорогою і згадати, чи не забули взяти документи чи ще якісь вкрай потрібні речі.

Не вітайтеся через поріг

Раніше в будинках поріг був місцем, де закопаний прах предків, і він символізував кордон між світами. Через поріг не можна було не тільки вітатись, а й щось передавати, щоб не турбувати померлих.

До речі, цю прикмету допомагають руйнувати доставники піци та інших товарів додому. Не кожен пустить до себе в будинок чужої людини, тому коробки та пакети багато хто став брати через поріг, не морочачись на забобони.

Не свистіть грошей не буде!

Знайома фраза? Багатьом дітям батьки постійно заважали вдаватися до цього захоплюючого заняття. А так хотілося свистіти, голосно, від душі в якусь дудку чи витягувати пронизливі децибели зі свистка!

Прикмета також із минулого. Свист міг завадити спати домовому. До того ж постійно насвистували люди, яким не було чим зайнятися. Грошей у них, звичайно ж, не було від лінощів, а не від свисту.

Забули щось — не повертайтеся

А ось ця прикмета, мабуть, найдивніша. Чому б просто не повернутись, якщо щось забули, і не дивитися при цьому в дзеркало? До речі, не дуже зрозуміло, як захищає дзеркало, але виникнення прикмети знову «валять» на будинкового. Начебто він уже почав розбиратися з усякою нечистю, поки господарів немає вдома, а вони повернулися і заважають.

Чому в прикмети все ще вірять? Люди намагаються хоч якось упорядкувати своє життя та убезпечити себе. Чим нестабільніші часи, тим більше прикмет «працює». По суті, попри технологічний прогрес, розвиток науки і навіть наявність чату GPT ми мало чим відрізняємося від своїх предків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *